این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل ارز دیجیتال ایاس؛ دوشنبه ۱۲ مهر


توضیحات مقاله

در حال حاضر ارز دیجیتال ایاس در قیمت ۴.۷۳ دلار در حال معامله است. بعد از ریزش قوی در سال ۲۰۱۸، ایاس مجدد از ۱.۵ دلار به ۸.۷ دلار رسید. سپس بازار وارد رِنج شد و نهایتا در می ۲۰۲۱ یک شکست صعودی قوی تا ۱۵ دلار شکل گرفت. اما بعد به کرش بازار، ایاس نیز یک شکست نزولی قوی تا ۳ دلار را تجربه کرد.

در حال حاضر ایاس در کف کانال قرار دارد. حرکات احتمالی ایاس در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 - تحلیل ارز دیجیتال ایاس؛ دوشنبه 12 مهر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود ایاس در یک کانال نزولی قرار دارد. برای رسم این کانال نزولی میتوانیم سقف ۱۵.۶۷ و ۱۴.۹۰ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱.۵۲ قرار دهیم.

با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید. در ابتدا انتظار میرود ایاس بتواند به ۱۶ دلار برسد که در سقف کانال نزولی قرار دارد. سپس پولبک و پرچم صعودی شکل خواهد گرفت اما بعد این پرچم صعودی به سمت بالا شکسته خواهد شد. سپس انتظار میرود به مقاومت ۲۴ دلار و ۲۹ دلار برسیم که در نیمه و سقف کانال نزولی پروجکت شده قرار دارند.

بعد از شکل گیری پولبک در ناحیه ۳۰ دلار، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک شکست صعودی تا ۴۱ دلار شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر ایاس در ناحیه حمایتی و کف کانال قرار دارد. انتظار میرود در ابتدا یک حرکت صعودی تا ۱۶ دلار شکل بگیرد. بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، خریداران مجدد وارد خواهند شد و یک شکست دیگر تا ناحیه ۲۴ و ۳۰ دلار شکل خواهد گرفت.

این مقاومت ها در نیمه و سقف کانال نزولی پروجکت شده قرار دارند. بنابراین تارگت ۳۰ دلار کاملا محتمل است. بعد از رسیدن به ۳۰ دلار، امکان دارد یک پولبک عمیق شکل بگیرد و سپس مجدد خریداران وارد شوند و یک شکست صعودی تا ۴۲ دلار شکل بگیرد.

 

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار