این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ سه شنبه ۱۰ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۹۱۴در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۱۰ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱۹۷۴.۴۶، فروشندگان وارد شدند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. این مقاومت را میتوانستیم با استفاده از MM از کف ۱۹۱۰.۲۱ تا سقف ۱۹۴۹ اندازه بگیریم.

بر این اساس بازار در ناحیه مقاومتی ۱۹۷۳.۱۲ متوقف شد. این شکست نزولی در حمایت ۱۸۷۸.۰۹ متوقف شد و سپس رِنج شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این رِنج یا MTR به سمت بالا شکسته شود و یک حرکت صعودی در درون این روند نزولی شکل بگیرد.

حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 - تحلیل انس طلا؛ سه شنبه 10 اسفند

طبق تحلیل انس طلا در ۱۰ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک رِنج داریم و سقف دوقلو یا الگوی برگشت روند ماژور با کف بالاتر شکل گرفته است. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت بالا شکسته شود و یک حرکت صعودی شکل بگیرد.

تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱۹۵۲.۵۳ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۱۹۲۰.۳۸ تا کف ۱۸۸۸ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این تارگت، انتظار میرود خریداران سود بگیرند و فروشندگان بفروشند و در نتیجه برگشت نزولی شکل بگیرد.

تا زمانی که سقف شکست نزولی در قیمت۱۹۷۴.۴۶ تریگر نشود، میتوانیم این حرکت صعودی را پرچم نزولی در نظر بگیریم. پس بعد از رسیدن به مقاومت ۱۹۵۲.۵۳، انتظار میرود فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی تا ۱۸۵۷.۳۵ شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۱۰ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج یا کف دوقلو قرار دارد و انتظار میرود این رِنج به سمت بالا شکسته شود و یک حرکت صعودی تا ۱۹۵۲.۵۳ شکل بگیرد. بعد از رسیدن به این مقاومت، فروشندگان وارد خواهند شد و دومین گام نزولی تا قیمت ۱۸۵۷.۳۵ شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار