این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ سه شنبه ۱۴ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۰۵.۸۴ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۱۴ دی، بعد از رسیدن به سقف ۱۸۳۱.۸۳، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی خیلی قوی تا نیمه کانال شکل گرفت. مقاومت ۱۸۳۱.۸۳ را میتوانستیم با استفاده از MM اندازه بگیریم که برای اینکار فاصله بین سقف ۱۸۰۶.۸۴ و کف  ۱۷۸۴.۹۰ را اندازه میگیریم و سپس این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا.

با اینکار تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱۸۳۱.۸۳ بدست آمد که در آنجا یک برگشت نزولی خیلی قوی شکل گرفت. حرکت صعودی به سمت این تارگت، باعث شد که سقف قبلی در قیمت ۱۸۲۰.۳۰ شکسته شود و آخرین حرکت نزولی همچنان نتوانست کف ماژور یا کف این روند صعودی را بزند.

همچنان انتظار میرود بازار در کنترل خریداران باشد و به سمت نواحی مقاومتی بالاتر حرکت کنیم. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 2 scaled - تحلیل انس طلا؛ سه شنبه 14 دی

طبق تحلیل انس طلا در ۱۴ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال صعودی قرار دارد. میتوانیم سقف ۱۸۱۴.۳۰ و ۱۸۳۱.۸۳ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱۷۷۵.۶۰ قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید.

در حال حاضر یک شکست نزولی به سمت نیمه این کانال(خط چین) شکل گرفته است اما تا زمانی که کف ماژور یا کف روند صعودی تریگر نشود، میتوان انتظار داشت که به سمت بالا حرکت کنیم. بنابراین میتوانیم تارگتهای ۱۸۴۵.۷۰ و ۱۸۵۳.۲۷ را برای این حرکت صعودی در نظر بگیریم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۱۴ دی، در حال حاضر یک شکست نزولی قوی تا نیمه کانال شکل گرفته است اما انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی دیگر به سمت تارگتهای ۱۸۴۵.۷۰ و ۱۸۵۳.۲۷ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار