این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۲۱ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۹۸۸.۵۱ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۲۱ اسفند، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۲۰۷۰، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک شکست نزولی قوی شکل گرفت.

بعد از این شکست نزولی، یک کانال نزولی شکل گرفت. سپس در ناحیه ۱۹۹۳، MAGB شکل گرفت که انتظار میرود، حرکت نزولی بعد، آخرین گام نزولی باشد. پس حرکت نزولی بعد در ناحیه حمایتی ۱۹۵۸ متوقف شد.  سپس فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی هنوز نتوانسته است سقف ماژور را بشکند. اما انتظار میرود از همین ناحیه بازار بچرخد و نهایتا بدست خریداران بیوفتد.

حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است.

XAUUSD 2022 03 12 15 08 11 - تحلیل انس طلا؛ شنبه 21 اسفند

طبق تحلیل انس طلا در ۲۱ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در انتهای یک روند نزولی قرار دارد و انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به تارگت ۱۹۹۶.۱۲ برسیم. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱۹۹۲.۹۰ تا کف  ۱۹۸۹.۶۶ بدست آمده است.

بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و به تارگتهای بعدی در قیمت ۲۰۲۷ و ۲۰۴۳ خواهیم رسید. این تارگتها بر اساس MM از سقف ۲۰۰۹.۲۳ تا کف ۱۹۶۲.۰۸ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۲۱ اسفند، در حال حاضر بازار در انتهای روند نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به ناحیه حمایتی ۱۹۵۸، خریداران و فروشندگان خریدند و این باعث شد یک برگشت صعودی شکل بگیرد.

انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به تارگت ۱۹۹۶.۱۲ برسیم که سقف کلایمکس فروش را میشکند. بعد از شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی تا قیمتهای ۲۰۲۷ الی ۲۰۴۳ ادامه خواهد یافت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار