این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۲۳ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۵۸.۵۰ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۲۳ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قوی قرار گرفته است و یک شکست صعودی بصورت کلایمکس شکل گرفت. بعد از شکل گیری شکست صعودی و رسیدن به تارگت ۱۸۶۰، نهایتا خریداران سود گرفتند و فروشندگان هم بدنبال فروش برای اسکلپ هستند.

مقاومت ۱۸۶۰ بر اساس MM از سقف ۱۸۲۲ تا کف ۱۷۸۰.۷۷ شکل گرفته بود. بنابراین بعد از رسیدن به این مقاومت، انتظار میرود برگشت نزولی شکل بگیرد که نقاط شکست را تست کند. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 3 - تحلیل انس طلا؛ شنبه 23 بهمن

طبق تحلیل انس طلا در ۲۳ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک روند صعودی قرار دارد و به مقاومت ۱۸۶۰ رسیده است. بنابراین انتظار میرود حداقل یک پولبک تا ۱۸۴۵.۱۸ شکل بگیرد. این تارگت بر اساس پولبک ۵۰ درصد از شمع روزانه بدست آمده است.

بعد از رسیدن به این تارگت و ادامه حرکت نزولی، میتوانیم تارگت بعدی در قیمت ۱۸۲۳ را در نظر بگیریم. در صورتی که حرکت نزولی ادامه یابد، میتوانیم تارگت سوم در قیمت ۱۸۰۵.۳۶ را هم در نظر بگیریم که بر اساس MM از کف ۱۸۲۳ تا سقف ۱۸۴۰.۶۱ بدست آمده است.

بنابراین بعد از شکل گیری یک حرکت صعودی قوی، انتظار میرود یک پولبک و اصلاح شکل بگیرد که اولین تارگت در قیمت ۱۸۴۵.۱۸ میباشد. در صورتی که حرکت نزولی ادامه یابد، به تارگتهای بعدی در قیمت ۱۸۲۳ و ۱۸۰۵.۳۶ قرار دارند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۲۳ بهمن، در حال حاضر یک حرکت صعودی خیلی قوی بصورت کلایمکس شکل گرفته است. با درنظر گرفتن اینکه بازار یک مقاومت در قیمت ۱۸۶۰ داشت و بصورت کلایمکس به آن رسید، پس انتظار میرود در حال حاضر خریدارن سود بگیرند و فروشندگان بفروشند.

در نتیجه در حال حاضر انتظار میرود یک برگشت نزولی شکل بگیرد و میتوانیم سه تارگت ۱۸۴۵.۱۸، ۱۸۲۳ و نهایتا ۱۸۰۵.۳۶ را برای این حرکت نزولی در نظر بگیریم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار