این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۲۵ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۲۷.۰۸ قرار دارد. طبق تحلیل انس طلا در ۲۵ دی، بعد از رسیدن به کف ۱۶۷۹، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و به همین دلیل برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی بصورت دو گام بود که گام۲=گام ۱ میباشد  و نهایتا این حرکت صعودی در قیمت ۱۸۷۷ متوقف شد.

بعد از رسیدن به این مقاومت، فروشندگان وارد شدند و خریداران سود گرفتند و به همین دلیل یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. اما این برگشت نزولی، مینور بود و تبدیل شد به گام نزولی در رِنج و نه روند نزولی.  در حال حاضر انتظار میرود بازار به سمت بالا حرکت کند و به سقف رِنج بزرگتر برسد.

حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 6 - تحلیل انس طلا؛ شنبه 25 دی

طبق تحلیل انس طلا در ۲۵ دی و همانطور که در شکل بالا دیده میشود، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد. انتظار میرود حرکت صعودی بازار ادامه یابد و در ابتدا به تارگت ۱۸۶۲.۸۱ برسیم. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، به قیمت ۱۹۰۰ خواهیم رسید.

این تارگت کلیدی بر اساس MM تعیین شده است یعنی برای اینکار فاصله بین سقف ۱۸۱۴.۹۲ و کف ۱۷۲۹.۷۱ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا. با اینکار تارگت مورد نظر در قیمت ۱۹۰۰ بدست می آید.

تا زمانی که کف ماژور یا کف این حرکت صعودی شکسته نشود، میتوان انتظار داشت که بازار در کنترل خریداران باشد و هرگونه برگشت نزولی، صرفا مینو باشد و نهایتا بازار برگردد به سمت بالا و به تارگت های ۱۸۶۲ و سپس به ۱۹۰۰ خواهد رسید.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۲۵ دی، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد که این رِنج، شیب مثبت دارد و بصورت یک کانال صعودی عریض میباشد. بنابراین انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و به تارگتهای ۱۸۶۲ و ۱۹۰۰ برسیم که این تارگتها بر اساس MM مشخص شده اند.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار