این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۲۷ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۷۹۷.۱۶ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۲۷ آذر، بعد از یک شکست نزولی قوی تا ناحیه ۱۷۵۰، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت و سپس حرکت صعودی ادامه پیدا کرد. در حال حاضر به تارگت این حرکت صعودی رسیده ایم.

برای اندازه گیری این تارگت میتوانستیم از سقف ۱۷۸۵.۶۴ تا کف ۱۷۶۲.۹۶ را اندازه بگیریم و این فاصله را پروجکت کنیم به سمت بالا. با اینکار تارگت این حرکت صعودی در ناحیه ۱۸۰۸.۴۰ قرار میگرفت که اورشوت داشتیم و نهایتا فروشندگان در همین ناحیه وارد شدند و بازار برگشت به سمت پایین.

بنابراین در این ناحیه یک برگشت نزولی شکل گرفت و انتظار میرود پایینتر برویم. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 2 scaled - تحلیل انس طلا؛ شنبه 27 آذر

طبق تحلیل انس طلا در ۲۷ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، میتوانیم سقف ۱۷۸۹.۵۳ و ۱۸۱۴.۳۰ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۱۷۵۳.۰۷ قرار دهیم. با اینکار کانال صعودی در شکل بالا بدست می آید. در حال حاضر در سقف این کانال صعودی هستیم و انتظار میرود در ابتدا به سمت نیمه این کانال و سپس کف آن حرکت کنیم.

بنابراین در روزهای آتی، انس طلا یک حرکت نزولی را تجربه خواهد کرد. برای اندازه گیری اولین تارگت این حرکت نزولی میتوانیم MM از کف ۱۷۹۷.۳۵ تا سقف ۱۸۱۲.۴۲ را اندازه بگیریم و بر این اساس تارگت در قیمت ۱۷۸۲.۸۰ قرار میگیرد.

دومین تارگت را میتوانیم بر اساس MM از کف ۱۷۹۵.۰۳ تا سقف ۱۸۱۲.۴۲ اندازه بگیریم که بر این اساس تارگت در قیمت ۱۷۷۷.۸۸ قرار میگیرد. بنابراین انتظار میرود یک حرکت نزولی به سمت کف کانال صعودی در ناحیه ۱۷۸۲.۸۰ الی ۱۷۷۷.۸۸ شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۲۷ آذر، در حال حاضر یک برگشت نزولی شکل گرفته است که با استفاده از آن میتوانیم یک کانال صعودی رسم کنیم. انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و بازار به سمت کف این کانال صعودی در ناحیه ۱۷۸۲.۸۰ الی ۱۷۷۷.۸۸ برسد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار