این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۳ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۹۳۲ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۳ اردیبهشت، بعد از شکل گیری یک حرکت نزولی تا حمایت ۱۸۸۹، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی مینور بود و بازار وارد رِنج شد اما سپس خریداران وارد شدند و یک شکست صعودی شکل گرفت.

این شکست صعودی توانست سقف ماژور را بشکند. همچنین حرکت صعودی ادامه پیدا کرد. بنابراین در حال حاضر انتظار میرود یک حرکت صعودی دیگر نیز شکل بگیرد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

XAUUSD 2022 04 23 13 58 00 scaled - تحلیل انس طلا؛ شنبه 3 اردیبهشت

طبق تحلیل انس طلا در ۳ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی قرار گرفته است برگشت نزولی ایجاد شده است. اما انتظار میرود تا زمانی که کف ۱۸۹۰.۱۵ شکسته نشود، همچنان این برگشت نزولی قوی تبدیل شود به یک گام نزولی در رِنج و نهایتا خریداران وارد شوند و روند صعودی ادامه یابد.

اولین تارگت این روند صعودی در قیمت ۲۰۱۱.۶۶ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۱۹۶۲.۷۵ تا کف ۱۹۱۳.۸۱ بدست آمده است. دومین تارگت در قیمت ۲۰۳۵ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۱۹۶۲.۷۵ تا کف ۱۸۹۷.۲۷ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۳ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد که این حرکت نزولی بالاتر از کف ۱۸۹۰.۱۵ میباشد. بنابراین هنوز تارگتهای بالاتر فیل نشده اند.

بنابراین تا زمانی که کف ۱۸۹۰(خط قرمز) شکسته نشود، میتوان انتظار داشت که این حرکت نزولی در یکی از سطوح حمایتی متوقف شود و سپس خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. اولین تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۲۰۱۱ میباشد و تارگت دوم در قیمت ۲۰۳۵ قرار دارد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار