این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ شنبه ۴ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۱۸.۴۷ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا، انتظار میرفت یک حرکت نزولی تا ۱۷۷۷.۷۰ شکل بگیرد اما خریداران وارد شدند و سقف ماژور در قیمت ۱۸۰۰.۵۱ شکسته شد.

بنابراین بعد از شکسته شدن این سقف، عملا تحلیل نزولی فِیل شد و بازار بدست خریداران افتاد و بعد یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر قیمتی برسیم. این حرکت صعودی در ابتدا به تارگت کلیدی ۱۸۱۰.۰۹ رسید که این تارگت را میتوانستیم بر اساس MM از سقف ۱۷۹۸.۰۵ تا کف ۱۷۸۶.۰۴ اندازه بگیریم.

بنابراین با اندازه گیری فاصله بین این سقف و کف، میتوانستیم تارگت ۱۸۰۱.۰۸ را بدست بیاوریم. بعد از رسیدن به این تارگت، یک برگشت زولی شکل گرفت، اما مینور بود و مجدد خریداران وارد شدند. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده:

Picture1 4 2 scaled - تحلیل انس طلا؛ شنبه 4 دی

طبق تحلیل انس طلا در ۴ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به تارگت ۱۸۱۷.۲۷ برسیم. این تارگت با استفاده از MM از سقف ۱۸۱۰.۰۹ تا کف ۱۸۰۲.۹۴ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، میتوانیم تارگت بعدی را در قیمت ۱۸۲۹.۰۴ در نظر بگیریم.

برای تعیین تارگت بعدی از MM  استفاده کردیم که از سقف ۱۸۰۹.۸۷ تا کف ۱۷۹۰.۶۲ میباشد. یعنی این فاصله را اندازه گرفتیم و پروجکت کردیم به سمت بالا. بنابراین انتظار میرود در روزهای آتی، انس طلا به اندازه ۲ هزار پیپ به سمت بالا حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۴ دی، بعد از ورود خریداران در ناحیه ۱۷۸۶، یک حرکت صعودی قو شکل گرفت و سقف ماژور شکسته شد و بنابراین بازار بدست خریداران افتاد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به تارگت ۱۸۱۷.۲۷ و سپس به ۱۸۲۹.۰۴ برسیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار