این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ چهارشنبه ۱ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۷۸۸.۱۴ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۱ دی، بعد از رسیدن به کف کلیدی ۱۷۸۸.۳۸، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی مینور شکل گرفت. این برگشت صعودی نتوانست سقف ماژور در قیمت ۱۸۰۴.۱۷ را بشکند و بالاتر از آن تثبیت شود.

به همین دلیل یک فرصت فروش بود و بعد از آن، یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. انتظار میرفت در کف ۱۷۸۸.۱۴ یک برگشت صعودی مینور شکل بگیرد چون این کف را میتوانستیم بعنوان تارگت این حرکت نزولی در نظر بگیریم. یعنی برای اینکار MM از کف ۱۷۹۵.۸۳ تا سقف ۱۸۰۲.۹۶ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت پایین.

با اینکار تارگت این حرکت نزولی در ناحیه ۱۷۸۸.۷۷ شکل گرفت و بازار با کمی اورشوت در زیر این تارگت، نهایتا برگشت به سمت بالا. در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی انس طلا ادامه یابد. حرکت آتی در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 6 1 - تحلیل انس طلا؛ چهارشنبه 1 دی

طبق تحلیل انس طلا در ۱ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بعد از برگشت صعودی مینور تا ناحیه ۱۸۰۰، نهایتا فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و بازار به سمت پایین حرکت کند.

بنابراین این رِنج یا پولبکی که بعد از شکست نزولی شکل گرفته است، پرچم نزولی میباشد و به سمت پایین شکسته خواهد شد. پس انتظار میرود یک حرکت نزولی دیگر شکل بگیرد و تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱۷۷۷.۷۰ قرار دارد. این تارگت را استفاده از MM تعیین میکنیم یعنی فاصله بین کف ۱۷۹۵.۰۳ و سقف ۱۸۱۲.۴۲ را اندازه میگیریم و آن را به سمت پایین پروجکت میکنیم. با اینکار تارگت ۱۷۷۷.۷۰(خط بنفش) بدست می آید.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۱ دی، انتظار میرود بعد از آخرین شکست نزولی، همچنان بازار در دست فروشندگان باشد و به سطوح پایینتر قیمتی برسیم. بنابراین انتظار میرود این رِنج یا اصلاح، صرفا یک پرچم نزولی باشد یعنی نهایتا به سمت پایین شکسته شود و به تارگت ۱۷۷۷.۷۰ برسیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار