این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ چهارشنبه ۱۸ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۲۰۱۱ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۱۸ اسفند، در حال حاضر بازار در سقف ۲۰۷۰ متوقف شد و خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت.

اولین برگشت نزولی در حمایت ۲۰۲۱.۳۰ متوقف شد که این حمایت را میتوانستیم با استفاده از MM از کف ۲۰۴۷.۲۷ تا سقف ۲۰۶۹.۵۰ بدست بیاوریم. بعد از رسیدن به این حمایت، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه رِنج یا پولبک ABC شکل گرفت. حرکت آتی انس طلا  در شکل زیر رسم شده است:

XAUUSD 2022 03 09 13 47 43 - تحلیل انس طلا؛ چهارشنبه 18 اسفند

طبق تحلیل انس طلا در ۱۸ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر انس طلا  در یک روند نزولی قرار گرفته است. بعد از رسیدن به حمایت ۲۰۲۱.۳۰ و شکل گیری پولبک، مجدد فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی قوی شکل گرفت. بنابراین انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد.

حمایت بعدی در قیمت ۱۹۹۰.۳۰ قرار دارد. بعد از شکل گیری پولبک در این حمایت، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی دیگر تا ۱۹۶۵.۷۰ خواهیم داشت. این تارگت بر اساس MM از کف ۲۰۱۷.۷۴ تا سقف ۲۰۶۹.۵۰ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۱۸ اسفند، در حال حاضر یک شکست نزولی قوی شکل گرفته است و بازار بدست فروشندگان افتاده است. بعد از رسیدن به اولین حمایت در قیمت ۲۰۲۱.۳۰، رِنج شکل گرفت. سپس این رِنج به سمت پایین شکسته شد و برگشت ماژور شکل گرفت.

بنابراین در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و به سطوح حمایتی پایینتر برسیم. حمایت بعدی در قیمت ۱۹۹۰.۳۰ قرار دارد. بعد از رسیدن به این حمایت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت ۱۹۹۰.۳۰ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار