این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ یکشنبه ۱۲ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۲۸.۷۷ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۱۲ دی، بعد از رسیدن به کف ۱۷۶۱.۹۴، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و به همین دلیل برگشت صعودی شکل گرفت. سپس مجدد یک شکست فِیک در زیر این کف شکل گرفت اما مجدد خریداران وارد شدند و یک برگشت نزولی خیلی قوی شکل گرفت.

در حال حاضر کف و سقف بالاتر داریم و انتظار میرود حرکت صعودی انس طلا ادامه یابد و به سطوح بالاتر حمایتی برسیم. با استفاده از پرایس اکشنی که در روز ۲۸ و ۲۹ دسامبر شکل گرفت میتوانیم تارگت این حرکت صعودی را مشخص کنیم.

حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 3 - تحلیل انس طلا؛ یکشنبه 12 دی

طبق تحلیل انس طلا در ۱۲ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر انتظار میرود حرکت صعودی انس طلا ادامه یابد. برای تارگت این حرکت صعودی میتوانیم اولین تارگت را در قیمت ۱۸۴۵.۹۰ در نظر بگیریم. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱۸۱۷.۹۶ تا کف ۱۷۸۹.۹۷ اندازه گرفته شده است.

تارگت بعدی را میتوانیم در قیمت ۱۸۵۶.۲۲ در نظر بگیریم که این تارگت نیز بر اساس MM از سقف ۱۸۰۹.۹۱ تا کف ۱۷۶۳.۴۷ تعیین شده است یعنی فاصله بین این سقف و کف را اندازه میگیریم و بعد این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۱۲ دی، در حال حاضر رِنج به سمت بالا شکسته شد و حرکت صعودی آغاز شده است. انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به قیمت ۱۸۴۵.۹۰ و سپس به ۱۸۵۶.۲۲ برسیم. برای تعیین این تارگتها از MM استفاده کردیم.

بنابراین در حال حاضر انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و به مقاومت های کلیدی برسیم. بعد از رسیدن به این مقاومتها، خریداران سود میگیرند و فروشندگان میفروشند و به همین دلیل انتظار میرود برگشت نزولی شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار