این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل انس طلا؛ یکشنبه ۳ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر انس طلا در قیمت ۱۸۳۴.۹۴ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۳ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار گرفته است. این کانال نزولی بعد از شکل گیری رِنج ایجاد شد. در ۱۹ ژانویه، یک کلایمکس صعودی قوی تا سقف ۱۸۴۷.۹۷ شکل گرفت.

اما بعد بازار وارد رِنج شد یعنی خریداران سود گرفتند و فروشندگان هم وارد شدند و در نتیجه یک شکست نزولی شکل گرفت. مقاومت ۱۸۴۷.۹۷ بر اساس MM از سقف ۱۸۴۲.۱۵ تا کف ۱۸۳۷.۲۵ شکل گرفت و به همین دلیل بازار در قالب کلایمکس رسید به این مقاومت اما بعد دوجی شکل گرفت و نهایتا فروشندگان وارد شدند و شکست نزولی ایجاد شد.

در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی انس طلا ادامه یابد و به سطوح پایینتر حمایتی برسیم. حرکت آتی انس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 4 - تحلیل انس طلا؛ یکشنبه 3 بهمن

طبق تحلیل انس طلا در ۳ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک شکست نزولی قرار گرفته است و انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد. اولین تارگت برای این حرکت نزولی در قیمت ۱۸۲۵.۰۵ قرار دارد که با استفاده از MM از کف ۱۸۳۶.۰۰ تا سقف ۱۸۴۶.۹۰ شکل گرفته است.

حمایت بعدی در قیمت ۱۸۱۹.۷۴ قرار دارد که بر اساس MM از کف ۱۸۳۰.۵۷ تا سقف ۱۸۴۱.۴۰ شکل گرفته است. حمایت بعدی در قیمت ۱۸۱۵.۶۲ قرار دارد که بر اساس MM از کف ۱۸۲۸.۵۳ تا سقف ۱۸۴۱.۴۰ شکل گرفته است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل انس طلا در ۳ بهمن ، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار گرفته است و بازار بدست فروشندگان افتاده است. یعنی بعد از شکل گیری کلایمکس خرید که در قالب دو گامی صعودی بود، نهایتا خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه برگشت نزولی شکل گرفت.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و در ابتدا به حمایت ۱۸۲۵.۰۵ برسیم. بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و به سطوح پایینتر حمایتی در قیمت ۱۸۱۹.۷۴ و ۱۸۱۵.۶۲ خواهیم رسید.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار