این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ دوشنبه ۱۷ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۸۱۶.۷۳ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس طلا در ۱۷ آبان، بعد از حرکت نزولی تا ۱۷۲۱.۷۱، خریداران وارد شدند و یک حرکت صعودی تا ۱۸۱۳.۸۴ شکل گرفت. سپس پولبک ایجاد شد که پرچم صعودی بود و به سمت بالا شکسته شد و نهایتا به قیمت جاری رسیدیم.

در حال حاضر اونس طلا توانست مقاومت نیمه کانال را به سمت بالا بشکند و انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 - تحلیل اونس طلا؛ دوشنبه 17 آبان

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، اونس طلا بعد از شکست کانال نزولی در ناحیه ۱۷۵۰، وارد یک حرکت صعودی شد. این حرکت صعودی، یک گام صعودی در رِنج میباشد. در هر صورت میتوانیم کانال نزولی شکسته شده را پروجکت کنیم. با اینکار، میبینیم که حرکت بعدی اونس طلا در نیمه کانال پروجکت شده و در ناحیه ۱۸۱۳.۸۰ متوقف شد.

سپس پولبک شکل گرفت و نهایتا این پولبک یا پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شد. یعنی بعد از شکل گیری برگشت نزولی، نهایتا خریداران وارد شدند و این برگشت مینور تبدیل شد به پرچم صعودی. طبق تحلیل اونس طلا در ۱۷ آبان، در حال حاضر انتظار میرود حرکت صعودی اونس طلا ادامه یابد و به سقف کانال پروجکت شده در ناحیه ۱۸۶۸.۶۰ برسیم.

بنابراین در حال حاضر انتظار میرود خریداران وارد شوند و این حرکت صعودی ادامه یابد و به مقاومت ۱۸۶۸.۶۰(خط بنفش) در سقف کانال برسیم.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۸۲۲.۰۰ در حال معامله است. بعد از شکست کانال نزولی، یک حرکت صعودی تا نیمه کانال پروجکت شده در ناحیه ۱۸۱۳ شکل گرفت. سپس پولبک یا برگشت نزولی مینور ایجاد شد و بعد این پولبک به سمت بالا شکسته شد و حرکت صعودی ادامه یافت.

بعد از شکسته شدن نیمه کانال، پولبک شکل گرفت اما طبق تحلیل تحلیل اونس طلا در ۱۷ آبان، انتظار میرود این پولبک نیز به سمت بالا شکسته شود و بازار به سقف کانال پروجکت شده در ناحیه ۱۸۶۸.۶۰ برسد.

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار