این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ سه شنبه ۲ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۷۹۵.۸۸ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس طلا در ۲ آذر، بعد از رسیدن به سقف ۱۸۷۷.۱۴، بازار رِنج شد و نهایتا یک شکست نزولی قوی تا ناحی حمایتی ۱۸۰۶.۵۵ شکل گرفت. این ناحیه حمایتی را میتوانستیم بر اساس MM از کف ۱۸۴۱.۵۷ تا سقف ۱۸۷۷.۱۴ اندازه بگیریم.

شکست نزولی بسیار قوی بود و انتظار میرود بازار بتواند به سطوح پایینتر حمایتی حرکت کند. همچنین این حرکت نزولی تواسنت کف شکست صعودی در قیمت ۱۸۵۱.۷۴ را بشکند. بنابراین میتوانیم از آن برای تعیین تارگت بعدی استفاده کنیم.

حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر نمایش داده شده است:

Picture2 2 1 - تحلیل اونس طلا؛ سه شنبه 2 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل اونس طلا در ۲ آذر، یک شکست نزولی قوی شکل گرفت و قدرت آن به حدی است که انتظار میرود حداقل یک گام نزولی دیگر شکل بگیرد. بنابراین میتوانیم از کف شکست صعودی در قیمت ۱۸۵۱.۷۴ استفاده کنیم تا بتوانیم تارگت گام نزولی بعد را مشخص کنیم.

بر این اساس میتوانیم MM را از کف ۱۸۵۱.۷۴ تا سقف ۱۸۷۷.۱۴ اندازه بگیریم و این فاصله را بعنوان تارگت حرکت نزولی قرار دهیم. با اینکار تارگت ۱۷۶۸.۳۴ بدست می آید. بنابراین گام نزولی بعدی در اونس طلا تا حمایت کلیدی ۱۷۶۸ خواهد بود. همچنین این حمایت در نیمه کانال صعودی پروجکت شده قرار دارد و احتمال بالایی دارد که بازار به آن برسد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل اونس طلا در ۲ آذر، یک شکست نزولی قوی تا ناحیه  ۱۸۰۶ شکل گرفت. بعد از رسیدن به این ناحیه، یک برگشت صعودی مینور و ضعیف شکل گرفت که پرچم نزولی بود و بعد مجدد فروشندگان وارد شدند و این پرچم نزولی به سمت پایین شکسته شد.

در حال حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و حداقل یک گام نزولی دیگر تا حمایت ۱۷۶۸ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار