این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ سه شنبه ۲۳ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۷۸۳.۰۲ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس طلا در ۲۳ آذر، بازار در رِنج قرار دارد. یعنی بعد از شکست صعودی تا مقاومت ۱۷۸۹.۵۳، یک گام صعودی دیگر شکل گرفت اما بصورت اصلاحی بود. میتوانیم این گام اصلاحی را کانال صعودی در نظر بگیریم و بعد بازار وارد رِنج شد.

بنابراین سیکل بازار بصورت شکست صعودی، کانال و رِنج بود. بنابراین در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت نزولی شکل بگیرد. حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 2 - تحلیل اونس طلا؛ سه شنبه 23 آذر

طبق تحلیل اونس طلا در ۲۳ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود یک گام نزولی تا حمایت ۱۷۷۷.۵۰ شکل بگیرد. این گام نزولی را بر اساس MM از کف ۱۷۸۳.۲۰ تا سقف ۱۷۸۸.۹۶ اندازه گرفتیم. بر این اساس یک افت قیمتی خواهیم داشت.

بنابراین بعد از شکل نزولی تا ناحیه  ۱۷۸۳، خریداران وارد شدند و یک شکست صعودی شکل گرفت. یعنی یک شکست نزولی و صعودی پشت سر هم داشتیم  و بعد بازار وارد رِنج شد. در حال حاضر انتظار میرود یک گام نزولی دیگر شکل بگیرد و بازار پایینتر از حمایت ۱۷۸۴.۰۵ قرار بگیرد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل اونس طلا در ۲۳ آذر، بازار یک سیکل شکست، کانال و رِنج را شکل داده است و در حال حاضر در درون رِنج هستیم. اما انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و بازار پایینتر از حمایت ۱۷۸۱.۸۹ قرار بگیرد. با شکست این حمایت، بازار تا ناحیه ۱۷۷۷.۵۰ افت خواهد کرد.

میتوانیم این تارگت را بر اساس MM از کف ۱۷۸۱.۸۹ تا سقف ۱۷۸۸.۹۶ اندازه بگیریم. بر این اساس انتظار میرود یک حرکت نزولی تا تارگت تعیین شده در ناحیه ۱۷۷۷.۵۰ شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار