این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ شنبه ۶ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۷۹۳ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس طلا در ۶ آذر، بعد از رسیدن به سقف ۱۸۷۷.۱۴، فروشندگان وارد شدند و یک الگوی سقف دوقلو شکل گرفت. بعد از تریگر شدن خط گردن در این الگوی، بازار به سمت پایین حرکت کرد و یک شکست نزولی قوی شکل گرفت.

همچنین این برگشت نزولی را میتوانیم در واکنش به سقف کانال نزولی پروجکت شده در نظر بگیریم که یک شکست فیک در بالای سقف این کانال بود. بنابراین در حال حاضر یک بشکست نزولی قوی داریم و انتظار میرود اونس طلا کمی پایینتر برود و بعد مجدد به سمت بالا حرکت کند.

حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 4 - تحلیل اونس طلا؛ شنبه 6 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید، طبق تحلیل اونس طلا در ۶ آذر، این دارایی در یک کانال نزولی قرار داشت(کانال صورتی). بعد از شکسته شدن کانال صورتی، میتوانیم آن را پروجکت کنیم و بدین ترتیب کانال آبی و سبز بدست می آید.

این حرکت نزولی در واکنش به سقف کانال نزولی آبی شکل گرفت و انتظار میرود تا نیمه این کانال در سطح قیمتی ۱۷۴۸.۴۰ (خط قرمز) ادامه یابد. بعد از رسیدن به این تارگت، انتظار میرود خریداران وارد شوند و وارد کانال سبزرنگ بشویم و بتوانیم به تارگت کلیدی ۱۹۳۹.۷۸ (خط بنفش) برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل اونس طلا در ۶ اذر، بعد از رسیدن به سقف کانال آبی در شکل بالا، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی قوی شکل گرفت اما این شکست نزولی در رِنج شکل گرفته است و نشاندهنده شروع یک روند نزولی نمیباشد.

با این حال انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و به تارگت ۱۷۴۸.۴۰ برسیم که در نیمه کانال آبی قرار دارد. بعد از رسیدن به این حمایت، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی تا تارگت ۱۹۳۹.۷۸ شکل خواهد گرفت که در سقف کانال سبز قرار دارد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار