این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ چهارشنبه ۳ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۷۹۳.۴۰ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس در ۳ آذر، بعد از رسیدن به کف ۱۷۸۲.۰۷، به یک ناحیه حمایتی رسیدیم و خریداران وارد شدند و برگشت صعودی شکل گرفت. سپس دو گام صعودی شکل گرفت و در حال حاضر بازار وارد یک پولبک شد.

انتظار میرود این پولبک یا برگشت مینو، تبدیل شود به پرچم صعودی؛ یعنی نهایتا یک شکست صعودی خواهیم داشت. بنابراین بعد از شکسته شدن سقف ماژور در قیمت ۱۷۹۳.۲۷، انتظار میرود این حرکت صعودی بر اساس MM به سمت بالا حرکت کند و اونس طلا بتواند به سطوح بالاتر قیمتی برسد.

حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 3 1 - تحلیل اونس طلا؛ چهارشنبه 3 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل اونس طلا در ۳ آذر، بعد از شکسته شدن سقف ماژور در قیمت ۱۷۹۳.۲۷، یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت. قوی بودن این حرکت صعودی نشان میدهد که در آن سقف، اکثر فروشندگان حدضرر را قرار داده بودند که نهایتا تریگر شد و منجر به شکل گیری یک حرکت صعودی کلایمکتیک شد.

بعد از شکسته شدن این سقف ماژور میتوانیم از آن برای پیش بینی اولین تارگت این حرکت صعودی استفاده کنیم. بر این اساس MM را از سقف ۱۷۹۳.۲۷ تا کف ۱۷۸۲.۰۷ اندازه میگیریم و این فاصله را در بالا قرار میدهیم. بر این اساس تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱۸۰۲.۲۷ قرار میگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل اونس طلا در ۳ آذر، همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، یک حرکت نزولی قوی داشتیم که در ناحیه ۱۷۸۲.۰۷ متوقف شد. یعنی در این ناحیه، خریداران وارد شدند  و نهایتا سقف ماژور در قیمت ۱۷۹۳.۲۷ شکسته شدن. بعد از شکسته شدن این سقف، یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت که نشان میدهد حدضرر اکثر تریدرها در این سقف قرار داشت. بنابراین از این سقف برای تعیین تارگت این حرکت صعودی استفاده میکنیم که بر این اساس، تارگت در قیمت ۱۸۰۲.۲۷(خط قرمز) قرار میگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار