این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل اونس طلا؛ یکشنبه ۳۰ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر اونس طلا در قیمت ۱۸۴۵.۸۸ در حال معامله است. طبق تحلیل اونس طلا در ۳۰ آبان، بعد از رسیدن به سقف کلیدی ۱۸۶۸.۶۲، فروشندگان وارد شدند و بازار وارد رِنج شد. سپس یک شکست نزولی قوی شکل گرفت و بعد یک برگشت صعودی داشتیم اما نهایتا این برگشت مینور بود و بازار برگشت به سمت پایین.

در حال حاضر یک شکست نزولی دیگر شکل گرفت و انتظار میرود اونس طلا ، پولبک عمیق تری را تجربه کند و بعد برگردد به سمت بالا. بنابراین همچنان بازار در جهت خرید میباشد اما انتظار میرود یک پولبک عمیق شکل بگیرد و بعد بازار برگردد به سمت بالا.

حرکت آتی اونس طلا در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 3 - تحلیل اونس طلا؛ یکشنبه 30 آبان

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل اونس طلا در ۳۰ آبان میتوانیم گام صعودی که از کف ۱۸۴۹.۶۷ تا سقف ۱۸۶۶.۳۳ شکل گرفته است را بعنوان MM در نظر بگیریم یعنی بر این اساس یک حرکت نزولی تا تارگت ۱۸۲۸.۷۳ شکل خواهد گرفت.

بعد از شکسته شدن این تارگت، میتوانیم حمایت بعدی را در سطح ۱۸۰۶.۷۰۰ در نظر بگیریم. بنابراین انتظار میرود حرکت نزولی مینو ادامه یابد و این پولبک تا ناحیه ۱۸۲۸.۷۳ الی ۱۸۰۶.۷۰۰ افت کند. بعد از رسیدن به این نواحی حمایتی، خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی ادامه میابد و به مقاومت ۱۹۳۶.۷۱ خواهیم رسید.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل اونس طلا در ۳۰ آبان، انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک پولبک عمیق تر شکل بگیرد. در هر حال این برگشت نزولی، یک برگشت مینور هست و انتظار میرود تا حمایت های ۱۸۲۸.۷۳ الی ۱۸۰۶.۷۰۰ ادامه یابد.

بعد از رسیدن به این حمایت ها، خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی بازار ادامه میابد. بنابراین در حال حاضر حرکت نزولی ادامه خواهد یافت اما نهایتا تبدیل میشود به پرچم صعودی. یعنی بازار برمیگردد به سمت بالاو حرکت صعودی تا مقاوت ۱۹۳۶.۷۱ ادامه خواهد یافت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار