این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۱ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۵۷۲۶۶ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱ آذر، بعد از شکسته شدن سقف تاریخی در ۲۰ اکتبر و ورود فروشندگان، مجدد بازار به سمت بالا رفت و یک سقف تاریخی جدید در قیمت ۶۹۲۷۵ شکل گرفت. اما این حرکت صعودی، شروع روند صعودی نبود بلکه تست سقف قبلی بود و بعد الگوی سقف دوقلو شکل گرفت.

در حال حاضر این الگو تریگر شده است و انتظار میرود یک پولبک عمیق تر شکل بگیرد. اما این پولبک عمیق، پرچم صعودی خواهد بود یعنی نهایتا به سمت بالا شکسته خواهد شد و روند صعودی شروع میشود.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 8 - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 1 آذر

طبق تحلیل بیت کوین در ۱ آذر، همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود ابتدا یک حرکت نزولی تا ناحیه ۵۰ هزار دلار شکل بگیرد. این حمایت را میتوانیم بر اساس MM تعیین کنیم که از قیمت ۵۵۴۲۶ تا ۶۰۷۳۳ شکل گرفته است.

بعد از رسیدن به حمایت کلیدی ۵۰ هزار دلار و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه ۴۸ الی ۴۸ هزار دلار شکل بگیرد. بنابراین در حال حاضر یک برگشت نزولی مینور در حال شکل گیری میباشد که به معنی برگشت روند صعودی نیست بلکه صرفا به معنی شکل گیری یک پولبک عمیق یا پرچم صعودی است و نهایتا خریداران در نواحی حمایتی ۴۵ هزار دلار وارد خواهند شد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱ آذر، این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی عریض قرار دارد. بعد از یک حرکت صعودی قوی تا سقف تاریخی ۶۹ هزار دلار، فروشندگان وارد شدند چون این حرکت صعودی به نیمه کانال رسیده بود.

بنابراین در یک مقاومت کلیدی قرار داشتیم و سپس با واکنش فروشندگان مواجه شدیم. در حال حاضر انتظار میرود این پولبک، عمیق شود و به کف این کانال صعودی در ناحیه ۴۵ هزار دلار برسد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار