این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۱۲ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۹۶۵۳ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۲ اردیبهشت، بعد از رسیدن به حمایت ۳۷۹۰۰، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت. این سطح حمایتی با استفاده از MM از کف ۳۹۲۵۹ تا سقف ۴۰۶۷۳ بدست آمده بود.

در حال حاضر بازار در یک ناحیه حمایتی میباشد و انتظار میرود یک حرکت صعودی دیگر شکل بگیرد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم. پس حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 05 02 13 37 09 scaled - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 12 اردیبهشت

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۲ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد. برای رسم این کانال نزولی، سقف ۴۷۴۵۸ و ۴۲۹۷۸ را بهم وصل میکنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۳۹۲۱۸ قرار میدهیم.

بر این اساس کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید. همانطور که مشخص است حمایت ۳۷۹۰۰ در نیمه این کانال نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به نیمه کانال، خریداران وارد شدند و برگشت صعودی شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود یک گام صعودی دیگر تا مقاومت ۳۹۹۳۳ در سقف این کانال نزولی شکل بگیرد. این تارگت بر اساس MM از سقف ۳۸۷۸۰ تا کف ۳۷۶۳۹ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۲ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک حرکت اصلاحی قرار دارد و یک گام صعودی در این رِنج در حال شکل گیری است. بعد از رسیدن به حمایت ۳۷۹۰۰، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت.

اولین تارگت این حرکت صعودی در ناحیه ۳۹۱۰۰ قرار داشت و بعد از رسیدن به این ناحیه، پولبک شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود بعد از تکمیل پولبک، مجدد خریداران وارد شوند و یک گام صعودی دیگر تا مقاومت ۳۹۹۳۳ شکل بگیرد. از طرف دیگر در حال حاضر در تارگت گام۱=گام۲ هستیم و در صورتی که این تحلیل فیل شود، یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت ۳۷۳۳۷ خواهیم داشت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار