این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۱۳ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۶۸۸۹ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۳ دی، بعد از رسیدن به حمایت ۴۳ هزار دلار، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی منجر به شکل گیری سقف دوقلو شد و بعد یک شکست نزولی قوی شکل گرفت و در حال حاضر کف دوقلو داریم و بازار در  رِنج قرار گرفته است.

انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و بیت کوین بتواند سطوح پایینتر حمایتی را تست کند. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 1 - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 13 دی

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۳ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی(کانال صورتی) قرار دارد. بعد از رسیدن به سقف ۶۹ هزار دلار، بازار بالاتر از نیمه این کانال صعودی قرار گرفت اما نهایتا فروشندگان فروختند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه برگشت نزولی شکل گرفت و بازار به سمت کف کانال حرکت کرد.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سمت ناحیه ۴۱ الی ۳۸ هزار دلار حرکت کنیم. بنابراین اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۴۱۴۰۰ قرار دارد و برای تعیین این تارگت از MM استفاده کردیم یعنی فاصله بین کف ۴۶۱۴۱ و سقف ۵۰۸۵۰ را اندازه میگیریم و آن را پروجکت میکنیم به سمت پایین. پایینترین تارگت در قیمت ۳۸۷۰۰ قرار دارد که با استفاده از شکاف باز بدست آمده است.

بعد از رسیدن به این تارگتها که در کف کانال صعودی قرار دارند، انتظار میرود نهایتا خریداران وارد شوند و بازار بدست خریداران بیوفتد و یک حرکت صعودی تا ناحیه ۶۵۵۰۰ شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در۱۳ دی، در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی قرار دارد و انتظار میرودد این حرکت نزولی ادامه یابد و به سمت کف این کانال در ناحیه ۴۱ الی ۳۸ هزار دلار حرکت کنیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار