این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ خرداد


توضیحات مقاله

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۱۴۰۰ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۶ خرداد، بعد از رسیدن به ناحیه حمایتی ۲۳ هزار دلار، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی در درون رِنج شکل گرفت. این برگشت صعودی نهایتا در مقاومت ۳۲ هزار دلار متوقف شد و سپس یک پولبک شکل گرفت. همچنین این شکست صعودی توانست بالاتر از میانگین متحرک بسته شود و شمع شکاف از میانگین شکل گرفت.

سپس برگشت نزولی ایجاد شد که در ناحیه حمایتی ۲۹۲۷۹ متوقف شد و ستاپ H2 شکل گرفت. بعد از شکل گیری این ستاپ، یک شکست صعودی شکل گرفت. بنابراین در حال حاضر انتظار میرود خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 06 06 14 39 33 - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 16 خرداد

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۶ خرداد و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حرکت اصلاحی قرار دارد. بعد از رسیدن به ۲۳ هزار دلار، خریداران وارد شدند و یک حرکت صعودی تا ۳۲ هزار دلار شکل گرفت.

بعد از رسیدن به این ناحیه مقاومتی، خریداران سود گرفتند و فروشندگان اسکلپ کردند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت اما این برگشت مینور بود و بعد از شکل گیری ستاپ H2، مجدد خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی شکل گرفت.

از طرف دیگر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و سقف این کانال در ناحیه مقاومتی ۳۶ الی ۳۷ هزار دلار قرار دارد. بنابراین انتظار میرود خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا سقف کانال در ناحیه ۳۷ هزار دلار شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۶ خرداد ، در حال حاضر بازار در یک حرکت اصلاحی قرار دارد که این حرکت اصلاحی بعد از رسیدن به مقاومت ۳۲ هزار دلار شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی تا ۳۷ هزار دلار شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار