این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۲۳ خرداد


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۲۴۱۰۰ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۳ خرداد، بعد از رسیدن به ناحیه حمایتی ۲۵ هزار دلار، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و نهایتا بعد از تکمیل H4 یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت. اولین تارگت این حرکت صعودی در ناحیه ۳۱ هزار دلار بود. در صورتی که پولبک بعد از رسیدن به این مقاومت حفظ میشد، انتظار میرفت به سمت ناحیه ۳۷ هزار دلار حرکت کنیم.

اما این اتفاق نیوفتاد و پولبک حفظ نشد و یک شکست نزولی دیگر شکل گرفت. ناحیه حمایتی بعدی در قیمت ۲۳ هزار دلار قرار دارد. اما انتظار میرود این ناحیه حمایتی نیز شکسته شود و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 06 13 11 48 41 - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 23 خرداد

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۳ خرداد و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک روند نزولی قرار دارد که این روند نزولی، یک گام نزولی به سمت کف کانال صعودی میباشد که با خط بنفش نمایش داده شده است. در حال حاضر انتظار میرود ناحیه حمایتی ۲۳ هزار دلار نیز شکسته شود و سپس یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت بعدی در قیمت ۱۸۵۱۷ شکل بگیرد که بصورت یک شکست فیک در زیر کانال صعودی(خط بنفش) میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۳ خرداد ، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد و در کنترل فروشندگان میباشد. در حال حاضر بازار در ناحیه ۲۳ هزار دلار دلار قرار دارد اما انتظار میرود این ناحیه حمایتی نیز شکسته شود و حرکت نزولی به سمت کف کانال صعودی ادامه یابد.

تارگت این حرکت نزولی در ناحیه ۱۹ هزار دلار و در قیمت ۱۸۵۰۰ میباشد که یک شکست فیک در کف کانال صعودی و رِنج در چارت هفتگی میباشد. در صورتی که این حمایت نیز شکسته شود، حمایت بعدی در قیمت ۱۵۶۰۰ دلار قرار دارد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار