این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه 6 دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر GBPUSD در قیمت 1.3404 در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در 6 دی، بعد از رسیدن به سقف 1.3435، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. این برگشت نزولی به صورت سه گام یا کنج کف میباشد. در حال حاضر کف بالاتر شکل گرفته است و در صورت که این کف حفظ شود و خریداران وارد شوند، انتظار میرود که به سطوح بالاتر قیمتی برسیم.

این ناحیه مقاومتی را میتوانستیم با استفاده از MM مشخص کنیم که برای اینکار MM از سقف 1.3303 تا کف 1.3182 را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا. با اینکار تارگت این حرکت صعودی در قیمت 1.3425 بدست می آمد که با کمی اورشوت، نهایتا فروشندگان وارد شدند و خریداران هم سود گرفتند و به همین دلیل برگشت نزولی شکل گرفت.

حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 5 scaled - تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه 6 دی

طبق تحلیل GBPUSD در 6 دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در رِنج قرار گرفته است و سه گام نزولی یا کنج هم داریم. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت بالا شکسته شود و به اولین تارگت در قیمت 1.3468 برسیم. این تارگت بر اساس MM شکل گرفته است که از سقف 1.3435 تا کف 1.3398 میباشد.

تارگت بعدی در قیمت 1.3488 میباشد که بر اساس MM میباشد که از سقف 1.3435 تا کف 1.3380 شکل گرفته است یعنی این فاصله را اندازه میگیریم و پروجکت میکنیم به سمت بالا و با اینکار تارگت مورد نظر بدست آمد. انتظار میرود در این تارگت، فروشندگان بفروشند و خریداران هم بفروشند و یک برگشت نزولی در این ناحیه شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در 6 دی انتظار میرود این اصلاح یا رِنج به سمت بالا شکسته شود. در حال حاضر کف بالاتر داریم و اگر سقف بالاتر شکل بگیرد، نهایتا حرکت صعودی ادامه میابد و به تارگت 1.3468 و 1.3488 خواهیم رسید که در حدود 80 پیپ افزایش قیمت است.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار