این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه ۶ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر GBPUSD در قیمت ۱.۳۴۰۴ در حال معامله است. طبق تحلیل GBPUSD در ۶ دی، بعد از رسیدن به سقف ۱.۳۴۳۵، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. این برگشت نزولی به صورت سه گام یا کنج کف میباشد. در حال حاضر کف بالاتر شکل گرفته است و در صورت که این کف حفظ شود و خریداران وارد شوند، انتظار میرود که به سطوح بالاتر قیمتی برسیم.

این ناحیه مقاومتی را میتوانستیم با استفاده از MM مشخص کنیم که برای اینکار MM از سقف ۱.۳۳۰۳ تا کف ۱.۳۱۸۲ را اندازه میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا. با اینکار تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱.۳۴۲۵ بدست می آمد که با کمی اورشوت، نهایتا فروشندگان وارد شدند و خریداران هم سود گرفتند و به همین دلیل برگشت نزولی شکل گرفت.

حرکت آتی GBPUSD در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 5 scaled - تحلیل GBPUSD؛ دوشنبه 6 دی

طبق تحلیل GBPUSD در ۶ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در رِنج قرار گرفته است و سه گام نزولی یا کنج هم داریم. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت بالا شکسته شود و به اولین تارگت در قیمت ۱.۳۴۶۸ برسیم. این تارگت بر اساس MM شکل گرفته است که از سقف ۱.۳۴۳۵ تا کف ۱.۳۳۹۸ میباشد.

تارگت بعدی در قیمت ۱.۳۴۸۸ میباشد که بر اساس MM میباشد که از سقف ۱.۳۴۳۵ تا کف ۱.۳۳۸۰ شکل گرفته است یعنی این فاصله را اندازه میگیریم و پروجکت میکنیم به سمت بالا و با اینکار تارگت مورد نظر بدست آمد. انتظار میرود در این تارگت، فروشندگان بفروشند و خریداران هم بفروشند و یک برگشت نزولی در این ناحیه شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل GBPUSD در ۶ دی انتظار میرود این اصلاح یا رِنج به سمت بالا شکسته شود. در حال حاضر کف بالاتر داریم و اگر سقف بالاتر شکل بگیرد، نهایتا حرکت صعودی ادامه میابد و به تارگت ۱.۳۴۶۸ و ۱.۳۴۸۸ خواهیم رسید که در حدود ۸۰ پیپ افزایش قیمت است.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار