این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه ۸ فروردین


توضیحات مقاله

طبق تحلیل بیت کوین در ۸ فروردین، بیت کوین در قیمت ۴۶۹۹۳ در حال معامله است. در حال حاضر مقاومت ۴۳ هزار دلار شکسته شد و پولبک تا حمایت های ۴۰ الی ۴۱ هزار دلار شکل نگرفت. این نشان میدهد خریداران قوی هستند و فشار خرید قوی هست.

بنابراین بازار در کنترل خریداران میباشد و انتظار میرفت به سمت ناحیه مقاومتی ۴۸ هزار دلار حرکت کنیم که همینطور هم شد. در حال حاضر بازار در یک ناحیه مقاومتی قرار دارد و انتظار میرود پولبک شکل بگیرد. در هر صورت این پولبک، پرچم صعودی خواهد بود. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 28 12 33 06 - تحلیل بیت کوین؛ دوشنبه 8 فروردین

طبق تحلیل بیت کوین در ۸ فروردین و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد و توانست سقف ۴۳ هزار دلار را بشکند. اولین تارگت در ناحیه مقاومتی ۴۷ الی ۵۸ هزار دلار بود که توانست به آن برسد. در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی قرار دارد و ممکن است یک پولبک کوچک یا بزرگ شکل بگیرد.

در صورتی که پولبک کوچکی داشته باشیم، انتظار میرود یک حرکت نزولی تا ۴۶۳۰۰ شکل بیگرد و بعد مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی تا مقاومت بعدی در قیمت ۴۸۷۰۰ ادامه یابد. بعد از رسیدن به این مقاومت و شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی دیگر تا ۵۱ الی ۵۲ هزار دلار شکل خواهد گرفت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۸ فروردین، بعد از رسیدن به مقاومت ۴۳ هزار دلار، خریداران و فروشندگان فروختند و در نتیجه اولین برگشت نزولی تا قیمت ۴۲۰۱۷ شکل گرفت. سپس انتظار میرفت این پولبک بزرگتر شود اما اینطور نشد و نهایتا خریداران وارد شدند و مجدد سقف ۴۳ هزار دلار شکسته شد.

بنابراین انتظار میرفت یک حرکت صعودی تا مقاومت ۴۷ هزار دلار شکل بگیرد که همینطور نیز شد. در حال حاضر بازار در دست خریداران است و هر حرکت نزولی تبدیل میشود به پرچم صعودی و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی در قیمتهای ۴۸۷۰۰ الی ۵۲ هزار دلار حرکت خواهیم کرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار