این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه ۱۰ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۳۳۳۰ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۰ اسفند، در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۴۴۲۵۶، فروشندگان وارد شدند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه سقف دوقلو شکل گرفت.

این مقاومت را میتوانستیم با استفاده از MM از کف ۳۷۹۱۴ تا سقف ۴۱۴۳۲ اندازه بگیریم. بر این اساس بازار در ناحیه مقاومتی ۴۴ هزار دلار متوقف شد و سپس رِنج شکل گرفت. در حال حاضر انتظار میرود این رِنج یا MTR به سمت پایین شکسته شود و یک اصلاح در درون این روند صعودی شکل بگیرد. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 - تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه 10 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۰ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک رِنج داریم و سقف دوقلو یا الگوی برگشت روند ماژور با سقف پایینتر شکل گرفته است. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت نزولی جهت پولبک شکل بگیرد.

اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۴۲۱۷۳ قرار دارد که بر اساس MM از کف۴۲۸۷۰ تا سقف ۴۳۷۳۴ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این حمایت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و به حمایت بعدی در قیمت ۴۰۶۵۸ برسیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۰ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج یا سقف دوقلو قرار دارد و انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت اصلاحی شکل بگیرد. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۴۲۱۷۳ قرار دارد. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی دیگر تا حمایت ۴۰۶۵۸ شکل بگیرد.

در هر صورت این حرکات نزولی صرفا پرچم صعودی میباشند و انتظار میرود در ناحیه ۴۰ هزار دلار و بعد از تست نقطه شکست، نهایتا خریداران وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار