این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه ۲۴ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۸۶۷۶ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قوی قرار دارد. انتظار میرفت رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک گام نزولی تا ناحیه ۳۷ هزار دلار شکل بگیرد که همینطور هم شد.

سپس خریداران در حمایت ۳۷۵۵۵ وارد شدند و یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی قوی توانست سقف ماژور در قیمت ۳۹۰۸۸ را بشکند. سپس یک حرکت صعودی تا اولین مقاومت در قیمت ۳۹۷۵۲ شکل گرفت و بعد پولبک ایجاد شد. انتظار میرود این حرکت اصلاحی تبدیل شود به پرچم صعودی. یعنی نهایتا خریداران وارد خواهند شد و مجدد یک حرکت صعودی دیگر شکل خواهد گرفت.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 15 14 48 05 - تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه 24 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک پولبک شکل گرفته است و انتظار میرود این حرکت اصلاحی تبدیل شود به پرچم صعودی. یعنی مجدد خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی ادامه میابد. تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۴۰۲۰۰ الی ۴۰۴۰۰ قرار دارد که بر اساس MM از کف ۳۷۵۶۷ تا سقف ۳۹۹۱۳ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اسفند، بعد از رسیدن به مقاومت ۳۹۵۰۰، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت. انتظار میرود این برگشت نزولی، مینور باشد و مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی دیگر شکل بگیرد. تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۴۰۲۰۰ الی ۴۰۴۰۰ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۳۹۰۸۸ تا کف ۳۷۷۳۰ بدست آمده است.

بنابراین انتظار میرود یک گام صعودی دیگر در بیت کوین شکل بگیرد و به سقف رِنج بزرگتر برسیم. بنابراین این حرکت صعودی، شروع روند صعودی نمیباشد و صرفا یک گام صعودی در رِنج هست. بنابراین بعد از رسیدن به این تارگت مجدد فروشندگان وارد خواهند شد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار