این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه ۷ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۹۱۷۸ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۷ دی، بعد از رسیدن به تارگت ۵۲ هزار دلار، فروشندگان وارد شدند و بعد از شکل گیری یک برگشت نزولی، مجدد خریداران وارد شدند ولی گام دوم تبدیل شد به سقف دوقلو و نه شروع روند صعودی.

بنابراین در حال حاضر بازار بدست فروشندگان افتاده است اما این به معنی شروع روند نزولی نیست بلکه به معنی شکل گیری یک گام نزولی در رِنج میباشد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و کف این رِنج برسیم. برای تارگت این حرکت نزولی میتوانیم از MM استفاده کنیم.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 6 2 - تحلیل بیت کوین؛ سه شنبه 7 دی

طبق تحلیل بیت کوین در ۷ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار بدست فروشندگان افتاده است و انتظار میرود یک گام نزولی تا کف رِنج شکل بگیرد. بعبارت دیگر، ناحیه ۵۲ هزار دلار، مقاومت بسیار حساسی بود و در آنجا فروشندگان فروختند و  خریداران سود گرفتند و به همین دلیل برگشت نزولی ایجاد شد.

اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۴۷۵۴۴ دلار قرار دارد که با استفاده از MM تعیین شده است یعنی فاصله بین کف  ۴۹۴۸۲ و سقف ۵۱۴۶۱ را اندازه گرفتیم و این فاصله را پروجکت کردیم به سمت پایین. با اینکار اولین تارگت در قیمت ۴۷۵۴۴ بدست می آید.

تارگت بعدی در قیمت ۴۵۶۲۰ قرار دارد که دقیقا در کف این گام صعودی میباشد. انتظار میرود هر گونه حرکت نزولی در کف این رِنج به نتیجه نرسد و بازار برگردد به سمت بالا.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۷ دی انتظار میرود این حرکت نزولی، صرفا یک گام نزولی در درون رِنج باشد و نه شروع روند نزولی. میتوانیم تارگتهای ۴۷۵۴۴ و ۴۵۶۲۰ را برای این حرکت نزولی در نظر بگیریم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار