این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۱۸ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۱۹۲۵ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ دی، بعد از آخرین شکست نزولی تا  ۴۳ هزار دلار، خریداران وارد شدند و رِنج شکل گرفت. اما نهایتا این رِنج به سمت پایین شکسته شد. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۴۱۶۷۰ قرار گرفته بود که بازار در همانجا متوقف شد.

این تارگت بر اساس شکاف باز تعیین شد یعنی  بعد از پولبکی که شکل گرفت، نیمه شکافِ بین سقف و کف را در نظر گرفتیم و بعد فاصله سقف تا نیمه این شکاف را اندازه گرفتیم. با اینکار تارگت مورد نظر در قیمت ۴۱۶۷۰ بدست آمد. هر چند بازار به حمایت قوی رسیده است اما ممکن است این حمایت شکسته شود و حمایتهای بعدی نیز تست شوند.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 18 دی

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی قرار دارد و در حال حاضر در کف این کانال هستیم.  بعد از رسیدن به حمایت ۴۱۶۷۰، یک سایه پایینی شکل گرفت و بازار بالاتر از کف کانال بسته شد.

با این وجود این احتمال وجود دارد که مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه ۳۸ هزار دلار شکل بگیرد. این تارگت با استفاده از MM مشخص شد که از کف ۵۳۰۸۹ تا سقف ۶۷۵۴۱ شکل گرفته است.  بنابراین در حال حاضر بازار در کف کانال صعودی میباشد و در یک ناحیه حمایتی قرار گرفته است. انتظار میرود نهایتا خریداران در همین ناحیه حمایتی وارد شوند و بازار برگردد به سمت بالا.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ دی، در حال حاضر بازار به اولین تارگت در قیمت ۴۱۶۷۰ رسیده است که این تارگت بر اساس شکاف باز تعیین شد. حمایت بعدی در ناحیه ۳۸ هزار دلار قرار دارد که انتظار میرود نهایتا در همین ناحیه، خریداران وارد شوند و برگشت صعودی تا ناحیه ۶۰ هزار دلار شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار