این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۲۱ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۹۱۷۷ در حال معامله است. طبق تحلیل انس طلا در ۲۱ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد. روند نزولی در قیمت ۳۲۹۵۰ متوقف شد و بعد خریداران وارد شدند و یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت. این حرکت صعودی توانست سقف ماژور را بشکند ولی بعد مجدد فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی قوی تا ناحیه ۳۴ هزار دلار شکل گرفت.

سپس حرکت نزولی در این ناحیه متوقف شد و مجدد خریداران توانستند برگشت صعودی شکل دهند. این برگشت در ناحیه ۴۵ هزار دلار متوقف شد و بعد یک پولبک عمیق شکل گرفت. در حال حاضر این برگشت نزولی در ناحیه حمایتی میباشد و اگر ادامه یابد، انتظار میرود در ناحیه ۳۷۱۰۰ الی ۳۷۸۰۰ متوقف شود و سپس خریداران وارد شوند.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 12 14 41 58 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 21 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۱ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و در کف رِنج هستیم. اگر این حرکت نزولی ادامه یابد، حمایت بعدی در ناحیه ۳۷ هزار دلار میباشد. در هر صورت تا زمانی که کف ۳۲۹۵۰ شکسته نشده است، انتظار میرود خریداران در کف رِنج وارد شوند و یک حرکت صعودی شکل بگیرد. تارگت این حرکت صعودی در ناحیه مقاومتی ۴۶ الی ۴۸ هزار دلار قرار دارد. این تارگت بر اساس MM از سقف ۴۴۴۵۶ تا کف ۴۰۷۳۶ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۱ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد. بعد از رسیدن به سقف رِنج در ناحیه ۴۵ هزار دلار، فروشندگان وارد شدند و یک حرکت نزولی تا کف رِنج شکل گرفت. پس در حال حاضر، حرکات نزولی صرفا یک گام نزولی در رِنج هستند و نه شروع روند نزولی. پس انتظار میرود نهایتا خریداران وارد شوند و یک برگشت صعودی دیگر تا مقاومتهای ۴۶ الی ۴۸ هزار دلار شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار