این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۲۴ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۲۹۵۵۱ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اردیبهشت، بعد از رسیدن به ناحیه حمایتی ۲۳۸۸۴، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت دو گامی در مقاومت ۳۱۱۸۱ متوقف شد.

این مقاومت با استفاده از MM از سقف ۲۹۷۱۵ تا کف ۲۸۲۵۶ بدست آمده بود. بعد از رسیدن به این مقاومت، سقف دوقلو شکل گرفت و بعد برگشت نزولی ایجاد شد.  در حال حاضر انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و حرکت نزولی ادامه یابد و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم. پس حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 05 14 13 47 49 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 24 اردیبهشت

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی قرار دارد و بعد از رسیدن به این سطح، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه سقف دوقلو و نهایتا یک برگشت نزولی ایجاد شد.

بعد از این برگشت نزولی، بازار وارد رِنج شد و در حال حاضر انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت نزولی دیگر شکل بگیرد. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۲۷۷۹۶ میباشد. تارگت بعدی در قیمت ۲۲۸۸۸ قرار دارد.

بنابراین در حال حاضر بعد از آخرین شکست نزولی که تا قیمت ۲۳۸۸۴ شکل گرفته بود، یک برگشت صعودی ایجاد شد اما نهایتا این برگشت صعودی در مقاومت ۳۱ هزار دلار متوقف شد و بعد برگشت نزولی شکل گرفت. انتظار میرود این برگشت نزولی ادامه یابد و به سمت حمایت ۲۲ هزار دلار حرکت کنیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد و همچنان در کنترل فروشندگان میباشد. بنابراین انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کنیم. اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۲۷۷۹۶ میباشد و تارگت بعدی در قیمت ۲۲۸۸۸ قرار دارد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار