این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۲۷ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۶ هزار دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ آذر، این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی قرار دارد که سقف این کانال در ناحیه ۵۰ هزار دلار میباشد. طبق تحلیل قبل انتظار میرفت بیت کوین به سمت سقف کانال در ناحیه ۵۰ هزار دلار حرکت کند و بعد این احتمال وجود داشت که سقف کانال را بشکند و روند صعودی آغاز گردد.

اما حرکت صعودی تا سقف کانال بصورت آندرشوت بود و بازار نتوانست دقیقا به سقف کانال و ناحیه ۵۰ هزار دلار برسد. این نشان میدهد که فشار فروش قوی است. سپس بازار برگشت و کف اسپایک صعودی در قیمت ۴۶۵۵۵ را شکست. بر این اساس میتوان انتظار داشت که پایینتر برویم.

حرکت بعدی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 27 آذر

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ آذر و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، میتوانیم سقف ۵۱۹۷۵ و ۴۹۴۷۱ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی کف ۴۷۲۰۶ قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید. این کانال در تایم فریم بالاتر، یک گام نزولی در رِنج میباشد.

در هر صورت در حال حاضر بازار در نیمه این کانال نزولی قرار دارد و میتوانیم از MM برای مشخص کردن تارگت این حرکت نزولی استفاده کنیم. برای اینکار میتوانیم MM از کف ۴۶۵۵۳ تا سقف ۴۹۲۰۶ را در نظر بگیریم. بر این اساس اولین تارگت این حرکت نزولی در ناحیه ۴۴ هزار دلار قرار میگیرد که در کف این کانال نزولی قرار دارد.

با این وجود میتوانیم تارگت بعدی را نیز بر اساس MM اندازه بگیریم که در ناحیه ۴۲ هزار دلار قرار میگیرد یعنی ممکن است حرکت نزولی بصورت اورشوت در کف کانال نزولی  شکل بگیرد و تا ناحیه ۴۲ هزار دلار به سمت پایین حرکت کنیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ آذر، در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت نزولی تا کف این کانال در ناحیه ۴۴ الی ۴۲ هزار دلار شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار