این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۲۸ اسفند


توضیحات مقاله

در حال بیت کوین در قیمت ۴۱۶۹۱ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۸ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد که این رِنج بصورت یک کانال صعودی عریض میباشد.  در حال حاضر در کف این رِنج قرار داریم و برگشت صعودی اولیه شکل گرفته است.

انتظار میرود یک پولبک تا ناحیه ۴۰ هزار دلار شکل بگیرد و سپس مجدد خریداران وارد شوند و بازار به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کند. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 19 13 51 18 scaled - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 28 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۸ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد و انتظار میرفت یک حرکت صعودی به سمت ناحیه ۴۰ هزار دلار شکل بگیرد که همینطور نیز شد. بنابراین بعد از رسیدن به این مقاومت، پولبک شکل گرفت و انتظار میرود بعد از تکمیل پولبک، مجدد خریداران وارد شوند و یک شکست صعودی شکل بگیرد.

اولین تارگت در ناحیه ۴۳ هزار دلار قرار دارد. بعد از رسیدن به این مقاومت و شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی ادامه میابد. تارگتهای بعدی برای این حرکت صعودی در قیمت ۴۵۹۰۰ الی ۴۸۱۰۰ قرار دارند. بنابراین انتظار میرود بیت کوین به سمت مقاومت ۴۸ هزار دلار حرکت کند و با اینکار یک شکست صعودی در بالای رِنج بزرگتر شکل میگیرد. در صورتی که این شکست موفق باشد، میتوان انتظار داشت که خریداران وارد شوند و بازار به سمت بالاتر در ناحیه ۵۴ هزار دلار حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۸ اسفند، بعد از رسیدن به حمایت ۳۲۹۵۰، یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت و توانست سقف ماژور را بشکند. اما سپس بازار وارد رِنج شد. در حال حاضر انتظار میرود یک حرکت صعودی به سمت ناحیه مقاومتی ۴۸ هزار دلار شکل بگیرد. در اینحالت سقف رِنج شکسته میشود و میتوان انتظار داشت که بعد از شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی دیگر تا ناحیه ۵۴ هزار دلار شکل بگیرد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار