این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۳۰ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۹۹۰۰ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۳۰ بهمن، در حال حاضر بازار بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی  ۴۵۸۵۰، متوقف شد و نهایتا خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت. این برگشت نزولی بعد از رسیدن به حمایت۴۱۵۷۵  متوقف شد و سپس یک برگشت صعودی شکل گرفت.

حمایت ۴۱۵۷۵ بر اساس  MM از کف ۴۳۶۷۱ تا سقف ۴۵۴۴۸ بدست آمده بود. بنابراین بازار در اولین حمایت برگشت بالا، اما نهایتا این برگشت صعودی تبدیل شد به پرچم نزولی. بنابراین سقف دوقلو شکل گرفته و سپس خط گردن در قیمت۴۱۵۷۵ شکسته شد.  سپس یک حرکت نزولی تا اولین حمایت در قیمت ۴۰۴۰۰ شکل گرفت که این حمایت بر اساس MM از کف ۴۲۷۰۱ تا سقف ۴۴۹۷۲ بدست آمده است.

این حمایت در نیمه کانال نزولی(خط چین در شکل پایین) قرار دارد. بنابراین در حال حاضر بیت کوین در یک سطح حمایتی میباشد. در صورتی که حرکت نزولی ادامه یابد، میتوانیم حمایتهای پایینتر در شکل زیر را در نظر بگیریم:

Picture1 7 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 30 بهمن

طبق تحلیل بیت کوین در ۳۰ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در اولین حمایت خود قرار گرفته است. در صورتی که حرکت نزولی ادامه یابد، انتظار میرود در ابتدا به حمایت ۳۸۵۰۰ برسیم. این حمایت بر اساس MM از کف ۴۱۵۷۵ تا سقف ۴۴۵۸۲ بدست آمده است. حمایت بعدی در ناحیه ۳۶۹۰۰ الی ۳۷۳۰۰ قرار دارد که بر اساس MM از کف ۴۰۹۷۵ تا سقف ۴۴۹۷۲ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۳۰ بهمن، در حال حاضر سقف دوقلو در ناحیه ۴۵ هزار دلار تریگر شد و یک حرکت نزولی شکل گرفت. انتظار میرود این حرکت نزولی تا حمایتهای ۳۶۹۰۰ الی ۳۸۵۰۰ ادامه یابد. نمیتوان تعیین کرد که بیت کوین دقیقا از کدام ناحیه برمیگردد. اما در حال حاضر انتظار میرود که هدف این حرکت نزولی، شکل گیری کف بالاتر میباشد.

بنابراین تا زمانی که کف ۳۲۹۵۰ شکسته نشده است، انتظار میرود این حرکت نزولی به شکل گیری کف بالاتر منجر شود و نهایتا خریداران وارد شوند و حرکت صعودی بیت کوین ادامه یابد. بنابراین از آنجا که سقف ماژور در قیمت ۴۵ هزار دلار شکسته شده است، تا زمانی که کف ۳۲۹۵۰ شکسته نشده است، میتوان گفت که بازار در کنترل خریداران است و کف بالاتر شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار