این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۶ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۵۵ هزار دلار در حال معامله است.  طبق تحلیل بیت کوین در ۶ آذر، بعد از رسیدن به سقف تاریخی ۶۹ هزار دلار، فروشندگان وارد شدند و الگوی سقف دوقلو شکل گرفت. سپس خط گردن تریگر شد و به سمت سطوح پایینتر حمایتی حرکت کردیم و در ابتدا به سطح ۵۵ هزار دلار و سپس به ۵۰ هزار دلار رسیدیم.

این دو ناحیه حمایتی را میتوانستیم بر اساس MM تعیین کنیم که در رِنج شکل گرفته بود. بعد از افت دیروز تا قیمت ۵۳ هزار دلار، در حال حاضر یک پولبک در حال شکل گیری است اما انتظار میرود این پولبک یا پرچم نزولی به سمت پایین شکسته شود و این ارز دیجیتال به سمت نواحی پایینتر حمایتی حرکت کند.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 9 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 6 آذر

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، طبق تحلیل بیت کوین در ۶ آذر، در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی عریض قرار دارد. بعد از رسیدن به نیمه کانال در ناحیه ۶۷ هزار دلار، یک برگشت نزولی شکل گرفت و بعد مجدد یک گام صعودی دیگر تا ناحیه ۶۹ هزار دلار شکل گرفت که هیچکدام موفقیت آمیز نبودند.

بنابراین بعد از واکنش به نیمه این کانال صعودی، فروشندگان وارد شدند. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت نزولی تا کف این کانال صعودی تا ناحیه ۵ الی ۴۸ هزار دلار ادامه یابد. بعد از رسیدن به این ناحیه، حرکت صعودی بیت کوین آغاز خواهد شد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل بیت کوین در ۶ آذر، این ارز دیجیتال در یک کانال صعودی عریض قرار دارد و بعد از رسیدن به نیمه این کانال، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی شکل گرفت. در هر حال انتظار میرود این برگشت نزولی تا نواحی ۴۵ الی ۴۸ هزار دلار ادامه یابد و بعد خریداران وارد شوند.

یعنی این برگشت نزولی، صرفا با هدف تست کف کانال صعودی شکل گرفته است و بعد از اینکه کف کانال در ناحیه ۴۸ هزار تست شد، خریداران وارد خواهند شد و حرکت صعودی بیت کوین شروع خواهد شد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار