این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ شنبه ۷ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۸۹۷۶ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۷ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۴۵ هزار دلار، فروشندگان وارد شدند و انتظار میرفت یک حرکت نزولی نهایتا تا حمایت ۳۴ هزار دلار شکل بگیرد که همینطور شد.

بعد از رسیدن به حمایت ۳۴ هزار دلار، نهایتا فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی خیلی قوی شکل گرفت. این شکست صعودی توانست سقف ماژور در قیمت۳۹۳۰۳ را بشکند. شکسته شدن سقف ماژور نشان میدهد که بازار از کنترل فروشندگان خارج شده است و در اینحالت رِنج یا روند صعودی خواهیم داشت.

بنابراین در حال حاضر حرکت نزولی خنثی شده است و انتظار میرود بیت کوین به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کند. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 7 - تحلیل بیت کوین؛ شنبه 7 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۷ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک شکست صعودی قوی داریم که میتوانیم آن را اسپایک در نظر بگیریم. پس انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و در قالب کانال باشد. سه تارگت میتوانیم برای این حرکت صعودی در نظر بگیریم.

تارگت اول و دوم در قیمت ۴۱۳۰۰ و ۴۲۲۶۰ قرار دارند. تارگت سوم در قیمت ۴۳۹۳۰ دلار قرار دارد. تارگت سوم بر اساس MM از سقف ۳۹۳۰۳ تا کف ۳۴۶۴۵ بدست آمده است. بنابراین در حال حاضر بیت کوین در ابتدای یک روند صعودی قرار دارد و انتظار میرود به سمت ناحیه مقاومتی ۴۴ هزار دلار حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۷ اسفند، در حال حاضر بازار در یک روند صعودی قرار دارد. یعنی در ابتدا یک شکست صعودی یا اسپایک شکل گرفته است. این اسپایک بعد از شکل گیری یک کلایمکس فروش تا حمایت ۳۴ هزار دلار ایجاد شد. بنابراین در حال حاضر بازار در کنترل خریداران است و هر حرکت نزولی بالاتر از ۳۴۳۲۴، تبدیل میشود به پرچم صعودی و نهایتا حرکت صعودی تا تارگت ۴۴ هزار دلار ادامه خواهد یافت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار