این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۱ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۹۴۰۸ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱ دی، بعد از شکل گیری شکست نزولی تا ناحیه ۴۳ هزار دلار، نهایتا خریداران وارد شدند  و یک برگشت صعودی تا ناحیه ۵۲ هزار دلار شکل گرفت.

سپس فروشندگان وارد شدند و یک پولبک ABC تا قیمت ۴۵۸۰۰ شکل گرفت و بعد بازار تلاش کرد به سمت ناحیه ۵۰ هزار دلار حرکت کند اما فروشندگان وارد شدند و پایینتر از این تارگت، برگشت شکل گرفت. نهایتا کف ۴۵۸۰۰ شکسته شد و بعد خریداران وارد شدند و در حال حاضر یک برگشت صعودی تا ناحیه ۵۰ هزار دلار شکل گرفت است.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 5 1 - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 1 دی

طبق تحلیل بیت کوین در ۱ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی تا تارگت ۵۰۲۴۶ ادامه یابد و بعد از رسیدن به این تارگت، فروشندگان وارد خواهند شد و یک برگشت نزولی شکل خواهد گرفت.

به عبارت دیگر، اگر کف ۴۷۲۰۶ و ۴۵۸۰۰ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۵۱۹۷۵ قرار دهیم، آنگاه کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید. در حال حاضر در سقف این کانال نزولی قرار داریم و انتظار میرود یک شکست ناموفق تا قیمت ۵۰۲۴۶ هزار دلار شکل بگیرد و بعد فروشندگان وارد شوند و بازار برگردد به درون کانال نزولی.

بعد از برگشت بازار، انتظار میرود یک حرکت نزولی تا قیمت ۴۳۴۲۸ دلار شکل بگیرد. برای تعیین این تارگت، MM از کف ۴۶۸۶۴ تا سقف ۵۰۲۹۳ را در نظر خواهیم گرفت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱ دی، در حال حاضر بازار در سقف کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود یک شکست ناموفق تا تارگت ۵۰۲۴۶ شکل بگیرد. اما بعد از رسیدن به این تارگت، فروشندگان وارد خواهد شد و بازار به سمت کف کانال نزولی در ناحیه ۴۳ هزار دلار حرکت خواهد کرد.

این تحلیل در صورتی نقض میشود که سقف ماژور در قیمت ۵۰۸۷۱ شکسته شود و بازار بتواند بالاتر از این قیمت تثبیت شود، اما تا زمانی که این اتفاق نیوفتاده است، همچنان تحلیل نزولی تا ناحیه ۴۳ هزار دلار صدق میکند.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار