این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۱۳ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۸۴۰۰ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۳ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد که شکست نزولی تا حمایت ۳۲۹۵۰، در کف این کانال نزولی قرار گرفته است. بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت.

بعد از رسیدن به سقف ۳۸۹۴۶، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت که توانست کف ماژور را بشکند. اما نهایتا در ۱ فوریه، سقف ۳۸۹۴۶ شکسته شد و حرکت نزولی خنثی شد. در حال حاضر تا زمانی که کف ماژور شکسته نشود، بازار در کنترل خریداران است و انتظار میرود به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 scaled - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 13 بهمن

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۳ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و انتظار میرود یک حرکت صعودی تا ناحیه ۴۲ هزار شکل بگیرد که در نیمه این کانال نزولی(خط چین) قرار دارد. تارگت ۴۲ هزار دلار بر اساس MM از سقف ۳۸۹۴۶ تا کف ۳۵۷۷۴ بدست آمده است.

بعد از رسیدن به ۴۲ هزار دلار و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک حرکت صعودی دیگر تا ۴۵ هزار دلار شکل بگیرد که بصورت اورشوت در نیمه کانال نزولی میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۳ بهمن، در حال حاضر بازار در یک کانال نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به حمایت ۳۲۹۵۰، خریداران وارد شدند و حرکت صعودی قوی شکل گرفت. بعد از رسیدن به مقاومت ۳۸۶۰۰، در ابتدا فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. اما این برگشت نزولی مینور بود و مجدد خریداران وارد شدند و توانستند سقف ۳۸۹۴۶ را بشکنند.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و در ابتدا به ۴۲ هزار دلار برسیم. بعد از رسیدن به ۴۲ هزار دلار و شکل گیری پولبک، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و یک اورشوت تا ۴۵ هزار دلار شکل بگیرد.  در صورتی که پولبک شکل بگیرد، بازار وارد رِنج میشود و یک گام نزولی تا ناحیه ۳۴۵۰۰ دلار شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار