این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۱۸ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۲ هزار دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ اسفند، در حال حاضر بازار در کف  یک کانال صعودی قرار دارد. بعد از رسیدن به ناحیه حمایتی ۳۷ هزار دلار، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک رِنج شکل گرفت.

سپس یک شکست خیلی قوی در بالای این رِنج شکل گرفت که توانست گام نزولی تا حمایت ۳۷ هزار دلار را برگرداند. این حرکت صعودی در مقاومتِ ۴۲ هزار دلار قرار دارد و انتظار میرود یک پولبک شکل بگیرد. حرکت آتی بیت کوین  در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 09 13 33 15 scaled - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 18 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بیت کوین  در کف یک کانال صعودی قرار دارد و انتظار میرفت این حرکت نزولی در ناحیه حمایتی ۳۶ الی ۳۷ هزار دلار متوقف شود و برگشت صعودی شکل بگیرد که این اتفاق هم افتاد. سپس یک شکست صعودی قوی تا ناحیه ۴۲ هزار دلار شکل گرفت که میتوانستیم این تارگت را بر اساس MM از سقف ۳۹۵۵۷ تا کف۳۷۳۲۱ بدست بیاوریم. بنابراین در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی هست و انتظار میرود یک پولبک تا ناحیه ۴۰ الی ۳۹۸۰۰ شکل بگیرد. بعد از تکمیل پولبک، خریداران مجدد وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی تا ۴۶۳۴۷ و سپس ۴۸۲۰۰ شکل خواهد گرفت که با خطوط بنفش مشخص شده است. تارگت ۴۸۲۰۰ بر اساس گام۱=گام ۲ از کف ۳۴۳۲۴ تا سقف ۴۵۳۳۲ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۸ اسفند، در حال حاضر یک شکست صعودی قوی در کف کانال صعودی گرفت و توانست بازار را از کنترل فروشندگان خارج کند. در حال حاضر این شکست صعودی در مقاومت ۴۲ هزار دلار قرار دارد. انتظار میرود یک پولبک تا ناحیه ۳۹ هزار دلار شکل بگیرد و سپس مجدد خریداران وارد شوند و به سمت مقاومتهای ۴۶ الی ۴۸ هزار دلار حرکت کنیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار