این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۴ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۸۵۷۲ دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ آذر، بعد از شکل گیری شکست نزولی تا ناحیه ۴۳ هزار دلار، خریداران وارد شدند و برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی منجر به شکل گیری کانال نزولی شد.

بنابراین در ابتدا یک شکست نزولی قوی داشتیم و بعد یک کانال نزولی شکل گرفت. سپس انتظار میرود رِنج شکل بگیرد و بعد شکست صعودی داشته باشیم. پس در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال نزولی قرار دارد و احتمال کمی دارد که یک شکست نزولی در کف این کانال نزولی شکل بگیرد یعنی به احتمال زیاد، این کانال به سمت بالا شکسته خواهد شد.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 1 1 - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 24 آذر

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ آذر و همانطور که در شکل بالا مشخص است، در حال حاضر این ارز دیجیتال در یک کانال نزولی قرار دارد. میتوانیم کف ۴۷۲۱۰ و ۴۵۸۰۰ را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف ۵۱۹۷۲ قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید.

از طرف دیگر این کانال نزولی عریض یا رِنج را میتوانیم یک پولبک ABC در نظر بگیریم که تارگت گام C دقیقا در کف ۴۵۸۰۰ قرار میگرفت. با رسیدن به این کف، خریداران وارد شدند و برگشت صعودی شکل گرفت. این برگشت صعودی به نیمه این کانال نزولی(خط چین) رسید و در آنجا پولبک شکل گرفت اما مجدد خریداران وارد شدند و انتظار میرود به سمت سقف این کانال نزولی در ناحیه ۵۰ هزار دلار حرکت کنیم.

بعد از رسیدن به سقف این کانال نزولی و شکل گیری پولبک، انتظار میرود خریداران وارد شوند و سقف این کانال نزولی شکسته شود و حرکت صعودی آغاز گردد.اما در صورتی که بازار از سقف این کانال برگردد پایین و کف ۴۵۸۰۰ شکسته شود، انتظار میرود مجدد ناحیه ۴۳ هزار دلار را تست کنیم و بعد برگردیم به سمت بالا.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ آذر، این ارز دیجیتال در یک کانال نزولی قرار دارد و بعد از رسیدن به کف کانال، خریداران وارد شدند و یک برگشت صعودی تا نیمه کانال شکل گرفت. سپس در آنجا پولبک شکل گرفت ولی انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سمت سقف کانال نزولی در ناحیه ۵۰  و سپس ۵۲ هزار دلار حرکت کنیم.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار