این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۶ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۵۹ هزار دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۶ آبان، بعد از شکل گیری سقف تاریخی در قیمت ۶۹۲۰۰ دلار، نهایتا سقف دوقلو با سقف بالاتر شکل گرفت و نهایتا فروشندگان وارد شدند و در حال نزدیک شدن به خط گردن هستیم.

در صورتی که خط گردن در قیمت ۵۷۵۲۸ شکسته شود، انتظار میرود بیت کوین یک پولبک عمیق تر شکل دهد. اما در هر صورت این برگشت نزولی، مینور خواهد بود و صرفا یک گام نزولی درون رِنج هست و انتظار میرود تبدیل شود به پرچم صعودی. یعنی نهایتا این برگشت نزولی عمیق به سمت بالا شکسته خواهد شد و حرکت صعودی بیت کوین ادامه خواهد یافت.

حرکت آتی بیت کوین را میتوانیم در شکل زیر رسم کنیم:

Picture1 1 2 - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 26 آبان

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود در ابتدا به ۵۵۵۴۰ دلار برسیم. بعد از رسیدن به این ناحیه، یک پولبک تا ناحیه ۶۳ هزار دلار شکل بگیرد. بعد از رسیدن به ناحیه ۶۳ هزار دلار، انتظار میرود مجدد فروشندگان وارد شوند و یک حرکت نزولی تا ناحیه ۴۸ و ۴۶ هزار دلار شکل بگیرد.

بنابراین با اولین حرکت نزولی تا ۵۵۵۴۰ دلار، خط گردن شکسته میشود و بعد انتظار میرود یک پولبک تا ۶۳ هزار دلار شکل بگیرد. بعد از شکل گیری این پولبک نیز الگوی سر و شانه خواهیم داشت.

الگوی سر و شانه همان رِنج میباشد و انتظار میرود نهایتا این رِنج به سمت پایین شکسته شود و بیت کوین به حمایت های کلیدی ۴۸ و ۴۶ هزار دلار برسد. این حمایت ها در سقف کانال نزولی شکسته شده قرار دارند.

بنابراین حرکت نزولی آتی بیت کوین، ستاپ BOP هست یعنی صرفا پولبکی میباشد که نقطه شکست را تست میکند و شروع روند نزولی نیست. بعد از رسیدم به این ناحیه حمایتی، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و بیت کوین به سمت ۱۰۰ هزار دلار حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر طبق تحلیل بیت کوین در ۲۶ آبان، سقف تاریخی۶۹۲۰۰ شکل گرفت و بعد فروشندگان وارد شدند و یک حرکت نزولی تا ۶۰ و ۵۸ هزار دلار شکل گرفت. انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به ۵۵ هزار دلار برسیم. بعد از رسیدن به این حمایت، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک پولبک تا ۶۳ هزار دلار خوایم داشت.

بعد از شکل گیری پولبک، انتظار میرود فروشندگان کنترل بازار را به دست بگیرد و یک پولبک عمیق تا ناحیه ۴۸ و ۴۶ هزار دلار شکل بگیرد. این برگشت نزولی، مینور هست و صرفا یک گام نزولی در رِنج میباشد و به معنی شروع روند نزولی نیست. بعد از تست حمایت ۴۸ الی ۴۶ هزار دلار، خریداران وارد خواهد شد و روند صعودی بیت کوین آغاز میشود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار