این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۷ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۴۱۵۲ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ بهمن، در حال حاضر بازار بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی  ۴۵۸۵۰، متوقف شد و نهایتا خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت. این برگشت نزولی بعد از رسیدن به حمایت۴۱۵۷۵  متوقف شد و سپس یک برگشت صعودی شکل گرفت.

حمایت ۴۱۵۷۵ بر اساس  MM از کف ۴۳۶۷۱ تا سقف ۴۵۴۴۸ بدست آمده بود. بنابراین بازار در اولین حمایت برگشت و سقف ماژور در چارت ۴ ساعته شکسته شد. بنابراین در حال حاضر تا زمانی که سقف ۴۵۸۵۰ شکسته نشود، همچنان بازار در رِنج قرار دارد و احتمال شکل گیری دومین گام نزولی وجود دارد.

با این وجود برگشت صعودی که در ناحیه ۴۱۵۷۵ شکل گرفت، قوی بود و میتوان انتظار داشت که سقف ۴۵۸۵۰ شکسته شود. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 2 1 - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 27 بهمن

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، بعد از یک حرکت نزولی، نهایتا بازار در حمایت ۴۱۵۷۵ متوقف شد و یک برگشت صعودی شکل گرفت. در حال حاضر تا زمانی که کف این برگشت صعودی شکسته نشده است، میتوان گفت که ۶۰ درصد احتمال دارد خریداران بتوانند این حرکت صعودی را حفظ کنند و سقف ۴۵۸۵۰ را بشکنند.

بعد از شکسته شدن این سقف، یک حرکت صعودی تا مقاومتهای ۴۹۷۵۰، ۵۱۸۰۰ و نهایتا ۵۳۸۰۰ شکل خواهد گرفت که تمام این مقاومتها در سقف کانال صعودی قرار دارند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۷ بهمن، در حال حاضر بازار در یک سطح حمایتی قرار دارد و بعد از رسیدن به این حمایت، فروشندگان سود گرفتند و خریداران خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت. انتظار میرود تا زمانی که کف این برگشت صعودی شکسته نشده است، خریداران بتوانند یک حرکت صعودی دیگر تا مقاومتهای ۴۹ الی ۵۳ هزار دلار در سقف کانال نزولی شکل دهند.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار