این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

blank
نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 7 مهر


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت 41 هزار دلار در حال معامله است.  طبق تحلیل بیت کوین در 7 مهر، بعد از رسیدن به مقاومت کلیدی 53 هزار دلار، فروشندگان وارد شدند و یک شکست نزولی تا قیمت 43 هزار دلار شکل گرفت.

سپس یک برگشت صعودی ایجاد شد اما این برگشت صعودی مینور بود و تبدیل شد به پرچم نزولی و بازار پایینتر رفت. با استفاده از این برگشت های نزولی، میتوانیم یک کانال نزولی برای بیت کوین رسم کنیم.

این کانال در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 22 scaled - تحلیل بیت کوین؛ چهارشنبه 7 مهر

همانطور که در شکل بالا مشخص است میتوانیم 42900 هزار  و 39500 دلار را بهم وصل کنیم و یک خط به موازات آن بر روی سقف 53 هزار دلار قرار دهیم. با اینکار کانال نزولی در شکل بالا بدست می آید.

در حال حاضر در نیمه این کانال نزولی هستیم. انتظار میرود  یک حرکت نزولی تا ناحیه 37 هزار دلار شکل بگیرد. بدین ترتیب سه گام نزولی شکل میگیرد که الگوی کنج یا پرچم صعودی است.

ناحیه 37 هزار دلار، یک حمایت کلیدی میباشد که در آنجا کف دوقلو نیز شکل میگیرد. ناحیه 37 هزار دلار بر اساس تارگت سقف دوقلو بدست آمده است. حمایت بعدی 33 هزار دلار میباشد.

در صورتی که حمایت 37 هزار دلار شکسته شود، احتمال بالایی دارد که به سمت 33 هزار دلار حرکت کنیم. ناحیه 33 هزار دلار، سقف شمع سیگنال و همچنین کف کانال صعودی میباشد(در اینجا رسم نشده است).

بنابراین طبق تحلیل بیت کوین در 7 مهر، انتظار میرود که حداقل یک حرکت نزولی دیگر تا 37 هزار دلار شکل بگیرد و کف کانال نزولی در شکل بالا تست شود.

بعد از تست ناحیه حمایتی 37 هزار دلار که کف کانال نزولی نیز میباشد، انتظار میرود خریداران وارد شوند و بیت کوین بتواند یک شکست صعودی در سقف این کانال نزولی شکل دهد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر بیت کوین در نیمه کانال نزولی و در قیمت 41 هزار دلار در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در 7 مهر، انتظار میرود یک حرکت نزولی دیگر تا ناحیه 37 هزار دلار شکل بگیرد و به کف کانال نزولی برسیم.

در اینحالت الگوی کنج کف و کف دوقلو شکل میگیرد که پرچم صعودی میباشند. بدین ترتیب انتظار میرود خریداران در این ناحیه وارد شوند و این کانال نزولی به سمت بالا شکسته شود. در صورتی که حمایت 37 هزار دلار شکسته شود، حمایت بعدی در ناحیه 33 هزار دلار قرار دارد.

در هر صورت انتظار میرود در بدترین سناریو، بیت کوین به حمایت 33 هزار دلار برسد و بعد خریداران در این ناحیه تقاضا وارد شوند و بیت کوین بتواند به سمت بالا حرکت کند.

 

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار