این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ یکشنبه ۱۵ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۳۸۲۵۸ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۱۵ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۴۵۳۳۰، فروشندگان فروختند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت.

این مقاومت با استفاده از MM از سقف ۳۹۳۰۳ تا کف ۳۴۹۴۵ بدست آمده است. به همین دلیل بعد از رسیدن به این مقاومت، رِنج و سقف دوقلو شکل گرفت و سپس شمع سیگنال قوی برای فروش ایجاد شد. نهایتا شکست نزولی شکل گرفت در حال حاضر انتظار میرود در انتهای این حرکت نزولی باشیم. حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

BTCUSD 2022 03 06 14 59 50 - تحلیل بیت کوین؛ یکشنبه 15 اسفند

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۵ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بیت کوین در یک کانال صعودی قرار دارد و یک حرکت نزولی به سمت کف این کانال صعودی در حال شکل گیری هست.. انتظار میرود این حرکت نزولی تا تارگت ۳۷۶۰۰ الی ۳۶۷۰۰ ادامه یابد. این تارگتها بر اساس MM از کف ۳۷۰۱۵ تا سقف ۳۸۳۷۸ بدست آمده است. بعد از رسیدن به این تارگتها، فروشندگان سود میگیرند و خریداران میخرند و در نتیجه برگشت صعودی شکل خواهد گرفت.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۱۵ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار گرفته است. این حرکت نزولی، یک گام نزولی به سمت کف کانال صعودی میباشد و نه یک روند نزولی. بنابراین انتظار میرود بعد از رسیدن به کف کانال و در ناحیه ۳۷ الی ۳۶ هزار دلار، خریداران وارد شوند و حرکت نزولی خنثی شود و نهایتا یک حرکت صعودی به سمت نیمه کانال در ناحیه ۴۸ هزار دلار شکل خواهد گرفت.

بنابراین تا زمانی که کف ماژور در قیمت ۳۲۹۵۰ شکسته نشود، میتوان گفت که هر حرکت نزولی بالاتر از این قیمت، صرفا مینور خواهد بود و تبدیل میشود به پرچم صعودی و نهایتا حرکت صعودی بیت کوین آغاز میشود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار