این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل بیت کوین؛ یکشنبه ۲۴ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۲۳۴۴ در حال معامله است. طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قوی قرار دارد. این حرکت صعودی در مقاومت ۴۵۸۰۰ دلار متوقف شد و با رسیدن به این مقاومت توانست سقف ماژور روزانه در قیمت ۴۴۴۹۱ را بشکند.

بنابراین شکسته شدن سقف ماژور در چارت دیلی نشان میدهد که در حال حاضر بازار نزولی نمیباشد و حداقل رِنج و حداکثر صعودی میباشد. بنابراین بعد از رسیدن به مقاومت ۴۵ هزار دلار، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه برگشت نزولی شکل گرفت.

حرکت آتی بیت کوین در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 2 2 - تحلیل بیت کوین؛ یکشنبه 24 بهمن

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی قرار دارد و برگشت نزولی شکل گرفته است. اولین حمایت در قیمت ۴۱۹۵۰ قرار داشت که بازار به آن رسید و رنج شد. مقاومتهای بعدی در این ناحیه عبارتند از ۴۱ هزار و ۴۱۴۰۰.

بنابراین در صورتی که حمایت ۴۱۹۵۰ شکسته شود، به سمت دو حمایت دیگر حرکت خواهیم کرد. بنابراین اولین ناحیه حمایتی در ناحیه ۴۰ هزار دلار قرار دارد. در صورتی که این ناحیه حمایتی شکسته شود، بازار به سمت ناحیه حمایتی بعدی در قیمت ۳۸ هزار و ۳۶۹۰۰ حرکت خواهد کرد.

در هر صورت تا زمانی که کف ۳۲۹۵۰ شکسته نشده است، انتظار میرود هر برگشت نزولی نهایتا تبدیل شود به پرچم صعودی و خریداران وارد شوند و مجدد یک حرکت صعودی دیگر تا ناحیه ۵۱ الی ۵۳ هزار دلار شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل بیت کوین در ۲۴ بهمن، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد و توانست از سقف ماژور روزانه عبور کند. در حال حاضر یک پولبک در حال شکل گرفتن است که اولین ناحیه حمایتی برای این پولبک در ناحیه ۴۰ هزار دلار است. در صورتی که این ناحیه شکسته شود و حرکت نزولی ادامه یابد، آنگاه حمایت بعدی در ناحیه ۳۸ هزار الی ۳۶۹۰۰ میباشد.

در هر صورتی تازمانی که کف ۳۲۹۵۰ شکسته نشود، میتوان گفت که هر گونه برگش نزولی بالاتر از این کف، صرفا پرچم صعودی خواهد بود و نهایتا خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی تا ناحیه ۵۱ الی ۵۳ هزار دلار شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار