این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل داوجونز؛ سه شنبه ۱۲ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر داو جونز در قیمت ۳۵۰۷۲ در حال معامله است. طبق تحلیل داوجونز در ۱۲ بهمن، در حال حاضر  بازار در یک رِنج قرار گرفته است. بعد از رسیدن به حمایت ۳۳۱۴۵، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت. این حمایت را میتوانستیم بر اساس MM از کف ۳۴۶۶۴ تا سقف ۳۶۱۸۸ اندازه بگیریم.

بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، حرکت نزولی متوقف شد و بازار وارد رِنج شد. سپس این رِنج به سمت بالا شکسته شد. در حال حاضر انتظار میرود این شکست صعودی، موفق باشد و حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم.

حرکت آتی داوجونز در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 - تحلیل داوجونز؛ سه شنبه 12 بهمن

طبق تحلیل داوجونز در ۱۲ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر حرکت نزولی تمام شده است و بعد از شکل گیری رِنج، یک شکست صعودی به سمت بالا شکل گرفت. اولین تارگت در قیمت ۳۵۵۵۸ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۳۴۵۱۵ تا کف ۳۳۴۲۷ بدست آمده است.

تارگت بعدی در قیمت ۳۵۸۱۹ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۳۴۸۱۸ تا کف ۳۳۸۳۹ بدست آمده است. نهایتا آخرین تارگت در قیمت ۳۶۳۶۸ قرار دارد که بر اساس MM از سقف ۳۴۸۹۶ تا کف ۳۳۴۲۷ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود در روزها آتی، یک حرکت صعودی قوی شکل بگیرد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل داوجونز در ۱۲ بهمن، در حال حاضر بازار در انتهای یک روند نزولی است و کف دوقلو شکل گرفت. نهایتا خط گردن تریگر شد و یک شکست صعودی شکل گرفت. در حال حاضر بازار در جهت خرید است یعنی در کنترل خریداران میباشد و انتظار میرود در ابتدا به تارگت ۳۵۵۵۸ برسد. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و یک حرکت صعودی دیگر تا تارگتهای ۳۵۸۱۹ و ۳۶۳۶۸ شکل خواهد گرفت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار