این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل دلار آمریکا/ دلار کانادا؛ دوشنبه ۱ آذر


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا در قیمت ۱.۲۶۳۳ در حال معامله است. در ماه اکتبر، بازار در رِنج بود اما نهایتا این رِنج به سمت بالا شکسته شد و یکی حرکت صعودی قوی شکل گرفت.

سپس یک کلایمکس صعودی قوی تا مقاومت  ۱.۲۶۰۴ شکل گرفت که این مقاومت را میتوانستیم بر اساس MM از سقف ۱.۲۴۸۶ تا کف ۱.۲۴۳۲ اندازه بگیریم که تارگت تقریبا در ناحیه ۱.۲۵۸۴ قرار میگرفت. سپس در این ناحیه یک پولبک عمیق شکل گرفت اما این پولبک در مقایسه با حرکت صعودی قبل از آن، ضعیف بود.

به همین دلیل مجدد خریداران وارد شدند و مقاومت شکسته شد. در حال حاضر انتظار میرود این جفت ارز بعد از تکمیل پولبک بتواند بالاتر برود. حرکت آتی دلار آمریکا/دلار کانادا در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 1 3 - تحلیل دلار آمریکا/ دلار کانادا؛ دوشنبه 1 آذر

همانطور که در شکل بالا مشخص است، در ابتدا انتظار میرود یک حرکت نزولی تا ۱.۲۶۰۷ داشته باشیم. بعد از تکمیل این حرکت نزولی و پولبک، مجدد خریداران وارد خواهند شد و جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا به سمت بالا حرکت خواهد کرد. پس انتظار میرود این حرکت نزولی، پرچم صعودی باشد و بعد از تکمیل پولبک، شکست صعودی شکل بگیرد.

تارگت این حرکت صعودی در ناحیه ۱.۲۷۱۷ قرار دارد. این تارگت را میتوانیم بر اساس MM قرار دهیم که  اندازه آن برابر است با فاصله بین سقف ۱.۲۶۰۴ و کف ۱.۲۴۹۲. بنابراین انتظار میرود بعد از تکمیل پولبک، این جفت ارز یک حرکت صعودی قوی به اندازه ۱۱۰ پیپ را طی کند.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا در یک روند صعودی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱.۲۶۰۴، فروشندگان وارد شدند و یک برگشت نزولی قوی شکل گرفت. هر چند این برگشت نزولی قوی بود اما در مقایسه با شکست صعودی قبلی، قدرت کمتری داشت.

نهایتا بعد از شکل گیری این برگشت نزولی قوی، خریداران وارد شدند و حرکت صعودی ادامه یافت. در حال حاضر انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک تا ناحیه ۱.۲۶۰۷، مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی تا تارگت ۱.۲۷۱۷ ادامه یابد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار