این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل شاخص نزدک؛ دوشنبه ۱۷ آبان


توضیحات مقاله

در حال حاضر شاخص نزدک در ۱۶۳۴۲ واحد قرار دارد. بعد یک حرکت نزولی تا ۱۴۳۸۳ واحد، نهایتا بازار برگشت به سمت بالا و روند صعودی شکل گرفت. در حال حاضر شاخص نزدک در یک روند صعودی قوی قرار دارد و پولبک هایی در سطح ۱۵۳۸۴ واحد شکل گرفت اما خریداران وارد شدند و این پولبک یا پرچم صعودی به سمت بالا شکسته شد.

در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد. حرکت آتی نزدک را میتوان بصورت زیر رسم کرد:

Picture1 - تحلیل شاخص نزدک؛ دوشنبه 17 آبان

همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، یک روند صعودی قوی با پولبک های کوچک داریم. انتظار میرود یک پولبک تا ۱۶۱۷۰ واحد شکل بگیرد و بعد این روند ادامه یابد و شاخص نزدک به ۱۷۰۳۸ واحد برسد.

بنابراین در حال حاضر بازار در سقف کانال نزولی پروجکت شده قرار دارد و انتظار میرود یک پولبک تا کف ماژور ۱۶۱۷۰ واحد شکل بگیرد اما این برگشت نزولی، مینو و پرچم صعودی میباشد یعنی یک اصلاح موقتی هست و بعد بازار به سمت بالا حرکت خواهد گرفت.

بعد از شکل گیری این پولبک، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و شاخص نزدک به اوج خود برسد. یعنی این شاخص میتواند به ۱۷۰۳۸ واحد برسد.

 

نتیجه گیری:

در حال حاضر شاخص نزدک در ۱۶۳۴۲ واحد قرار دارد و به سقف کانال نزولی پروجکت شده رسیده است. ممکن است یک پولبک تا ۱۶۱۷۰ واحد شکل بگیرد و بعد مجدد به سمت بالا حرکت کنیم.

یعنی در حال حاضر ممکن است یک پولبک شکل بگیرد که برگشت نزولی مینور میباشد اما نهایتا این پولبک به سمت بالا شکسته خواهد شد و این شاخص میتواند به تارگت قیمتی در ۱۷۰۳۸ واحد برسد. این امکان وجود دارد که پولبک شکل نگیرد و این حرکت صعودی همینطور ادامه یابد تا اینکه نهایتا به تارگت مورد نظر برسیم.

 

 

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار