این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل شاخص نزدک؛ یکشنبه ۵ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر شاخص نزدک در قیمت ۱۶۳۱۶ در حال معامله است. طبق تحلیل شاخص نزدک در ۵ دی، بعد از رسیدن به سقف ۱۶۷۷۱، فروشندگان وارد شدند و برگشت نزولی و نهایتا رِنج شکل گرفت. سقف کلیدی ۱۶۷۷۱ را میتوانستیم با استفاده از MM بدست بیاوریم.

برای اینکار MM از سقف ۱۵۵۴۷ تا کف ۱۴۵۰۳ را در نظر میگیریم و این فاصله را پروجکت میکنیم به سمت بالا.  با اینکار تارگت در قیمت ۱۶۷۷۱ بدست می آید و فروشندگان در این مقاومت وارد شدند و برگشت نزولی شکل گرفت. هر چند این برگشت نزولی توانست کف ماژور را بکشند، اما دومین گام نزولی در درون گام اول شکل گرفت و بازار وارد رِنج شد و نه روند نزولی.

بنابراین انتظار میرود  بازار از همین ناحیه برگردد به سمت بالا و بتواند مقاومت ۱۶۷۷۱ را بشکند. حرکت آتی شاخص نزدک در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 7 - تحلیل شاخص نزدک؛ یکشنبه 5 دی

طبق تحلیل شاخص نزدک در ۵ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، انتظار میرود نهایتا خریداران در همین ناحیه وارد شوند و حرکت صعودی ادامه یابد. بنابراین هر گونه پولبکی، صرفا پرچم صعودی میباشد و فرصت خرید است. همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در ابتدا انتظار میرود به تارگت ۱۷۰۱۲ برسیم.

بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، میتوانیم تارگت های بعدی را به ترتیب در قیمتها ۱۷۵۳۸ و ۱۷۹۹۶ در نظر بگیریم. این تارگت ها بر اساس گام نزولی مشخص شده است که در این گام نزولی میتوانیم سطوح حمایتی و مقاومتی مختلفی را بعنوان MM در نظر بگیریم و بر این اساس ۳ تارگت برای حرکت صعودی تعیین شده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل شاخص نزدک در حال حاضر یک برگشت نزولی شکل گرفته که گام دوم بصورت اصلاحی بود و نه روندی. بنابراین انتظار میرود از همین ناحیه، خریداران وارد شوند و یک شکست نزولی شکل بگیرد و بازار بتواند به تارگت های ۱۷۰۱۲ و ۱۷۵۳۸ و نهایتا ۱۷۹۹۶ برسد.

تارگت ۱۷۹۹۶، مقاومت بسیار مهمی میباشد و احتمال بالایی دارد که در آنجا خریداران سود بگیرند و فروشندگان بفروشند و به همین دلیل رعایت اصول مدیریت ریسک در هر تارگت، لازم و ضروری میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار